W Ostródzie stadion – marzenie – Nagroda za odwagę i kompetencję

Oczekiwane z ogromnym zainteresowaniem oficjalne otwarcie Stadionu w Ostródzie mamy już za sobą. Uświetnili je piłkarze czołowych klubów polskich: Legii i Jagiellonii, którzy wykorzystując ligową przerwę właśnie tu rozegrali spotkanie towarzyskie. Zwyciężyli warszawiacy 1:0 po bramce Miroslava Radovica w 28 minucie, ale tym razem znacznie więcej mówiło się o obiekcie niż meczu, który był przecież tylko sparingiem

Stadion ze sztucznym oświetleniem stanowi najważniejszą część rekomendowanego przez UEFA Centrum Pobytowego dla reprezentacji narodowych uczestniczących w Mistrzostwach Europy 2012. Obiekt prezentuje się bardzo okazale. Jest wprawdzie kameralny (mieści około 5 tys. widzów), ale ma swój urok, piękne położenie i nowoczesne rozwiązania techniczne. W skład ostródzkiego centrum wchodzi m.in. boisko treningowe, szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej, obiekty rekreacyjne oraz sale konferencyjne.

To jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, bowiem dysponując takim potencjałem Ostróda może stać się głównym ośrodkiem sportu w województwie. Życzymy ostródzianom by któraś z reprezentacji wybrała ich miasto jako miejsce pobytowe podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy, ale przecież ten obiekt słyżyć będzie w przyszłości i mieszkańcom i wielu sportowym ekipom, które tu znajdą idealne warunki do przygotowań. Wielkie brawa należą się władzom Ostródy, które od lat wykazują determinację, potrafią wykorzystac możliwości. Do odważnych świat należy.  Nic dziwnego, że Marszałek Województwa Jacek Protas serdecznie pogratulował Olgierdowi Dąbrowskiemu – Burmistrzowi Ostródy, że pomysł, który kiedyś wydawał się mrzonką, doczekał się szczęśliwej realizacji.

W sobotę Legia zagrała z Jagiellonią. Czy za rok w Ostródzie zjawi się jakaś renomowana reprezentacja narodowa uczestnicząca w Euro 2012? Serdecznie ostródzianom tego życzymy.

Fot. Janusz Porycki

{vsig}ostroda{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x