W Ratuszu gratulacje dla Stomilu – Żeby tylko tego nie popsuć

W piątek (18 maja) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przyjął w Ratuszu piłkarki i piłkarzy Stomilu. Zawodniczki tego klubu wywalczyły awans do drugiej ligi, natomiast zawodnicy do pierwszej. Wprawdzie to jeszcze nie ekstraklasa, ale już jej zaplecze i namiastka wielkiego futbolu oczywiście jak na nasze krajowe warunki. Oba zespoły zapewniły sobie sukces na długo przed terminem. Rozgrywki jeszcze trwają, ale Prezydent mógł pogratulować sportowcom sportowej nobilitacji w dyscyplinie, która bije rekordy popularności.

 

Zabierając głos Piotr Grzymowicz podziękował zawodniczkom i zawodnikom za włożony wysiłek, który przyniósł tak piękny efekt. Spełniły się oczekiwania kibiców, którzy tęsknią za wielkimi emocjami sprzed kilkunastu lat. Oczywiście awans do pierwszej ligi stawia inne wymagania. Powraca temat nowego stadionu, który powinien powstać jak najszybciej by zachować standardy licencyjne. Prezydent podkreślił, że pokonywane są kolejne etapy w tym projekcie i trzeba to doprowadzić do końca ,by Stomil grał w Olsztynie, a nie szukał z konieczności innych miejsc. Władze miasta mając na uwadze grę zespołu w wyższej klasie myślą o finansowym wsparciu, w każdym razie niebawem dojdzie do spotkanie, gdzie obie strony skonfrontują oczekiwania i możliwości.

Prezesi obu sekcji (żeńskiej i męskiej) podziękowali Prezydentowi za zaproszenie, ale oczywiście najwięcej słów uznania skierowali pod adresem bohaterów dnia. Marian Świniarski jest związany z olsztyńskim futbolem od lat i aktywnie uczestniczył w reaktywowaniu Stomilu, grającego na początku pod szyldami: OKP i OKS 1945. Spełniły się jego marzenia, ale jak sam powiedział, nie byłoby to możliwe bez pomocy miasta oraz ludzi kochających futbol, a kierujących poważnymi firmami takich jak: Ireneusz Sobieski, Andrzej Bogusz czy Wiesław Pancer. Podziękował też kibicom, którzy cały czas przypominali o aspiracjach klubu.

Trener zespołu dziewcząt Dariusz Maleszewski i dyrektor OKS Stomil Andrzej Królikowski przedstawili wszystkim zebranym bohaterów sukcesu: zawodników, sztaby szkoleniowe, osoby pracujące dla zespołów i w klubie.

Przyszedł czas na wymianę okolicznościowych upominków, a bodaj  największą atrakcją okazał się wspaniały tort, który „wjechał” z całym ceremoniałem i był piękną kwintesencją tego miłego spotkania.

Jest czas na uzasadnioną radość i zasłużone gratulacje. Co dalej? Jak potoczą się losy zespołu? Czy da sobie radę w dużo mocniejszym towarzystwie?

Najważniejsze to zachować rozsądek i nie dać się ponieść nadmiernym ambicjom. Pamiętajmy, że zawsze siłą olsztyńskiej piłki był jej potencjał pochodzący z korzeni. Przypomnijmy sobie w jakich okolicznościach Stomil awansował do ekstraklasy, że jego największa wartością byli zawodnicy stąd, którzy serce zostawiali na boisku. W krótkiej rozmowie z Marianem Świniarskim prezes zapewniał, że taką drogą ma tez pójść obecny Stomil. Trzymamy za słowo!

{AdmirorGallery}grzymo18{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x