Warmia i Mazury kontra Podlasie – Nie kluby a reprezentacje

Można powiedzieć, że pomysł narodził się w Korszach. Pochodzący z tej miejscowości, a mieszkający obecnie w Białymstoku, trener Andrzej Grabowski w porozumieniu z dawnymi znajomymi m.in. Mieczysławem Wasilewskim doszli do wniosku, że raz w roku mogłoby dojść do meczu między reprezentacjami Warmii i Mazur oraz Podlasia, złożonymi z zawodników grających w klubach uczestniczących w rozgrywkach na tym poziomie. Głównym celem, oprócz promocji III ligi byłoby zaprezentowanie najbardziej utalentowanych zawodników, stąd ograniczenie wieku do 25 lat.

 

Na razie to tylko idea, która nabiera jednak coraz wyraźniejszych kształtów. Ze względu na Euro 2012 termin czerwcowy nie wchodzi raczej w rachubę, ale wstępna datę rozegrania tego spotkania (najprawdopodobniej w Korszach) określa się na początek sierpnia, na tydzień przed inauguracją nowego sezonu ligowego.

Chodzi o to by włączyć do tego przedsięwzięcia jak najwięcej klubów, stąd m.in. propozycja by każdy klub był reprezentowany najwyżej przez dwóch zawodników. Selekcjonerami byliby oczywiście trenerzy  III-ligowych drużyn (mogłyby to być sztaby trenerskie), a do idei można zaprosić kibiców, którzy typowaliby wyróżniających się ich zdaniem zawodników (portal wama-sport jest do dyspozycji) i w ten sposób wesprzeć selekcjonerów.

Mam nadzieję, że pomysł znajdzie swe urzeczywistnienie. W najbliższym czasie w Korszach ma dojść do spotkania „na szczycie” by uzgodnić najważniejsze sprawy. O efektach tych rozmów oczywiście poinformujemy.

Do piłkarzy III ligi apel. Warto dobrze zaprezentować wiosną w ligowych spotkaniach, bo to najlepsza droga by znaleźć się w którejś z reprezentacji.

{gallery}kombet8{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x