Ważne zwycięstwo stomilanek w Raszynie – Udana „wycieczka” Małgosi Piotrak

Piłkarki KKP Stomil odniosły w sobotę (3 maja) ważne zwycięstwo 1:0 w wyjazdowym spotkaniu z KS Raszyn. Nie był to łatwy mecz. Rywalki postawiły trudne warunki., ale podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego były bardzo konsekwentne i grając uważnie w obronie czekały na swoja szansę. Doczekały się i w 70 min. Małgorzata Piotrak przesądziła o sukcesie.

KS Raszyn – KKP Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 – Małgorzata Piotrak (70)

KKP Stomil Olsztyn: Oliwia Gołębiowska, Beata Homza, Małgorzata Piotrak, Joanna Sieradzka, Marta Smolińska, Paulina Roman (46 Ada Rosuak), Weronika Kostewicz, Iwona Abramczyk (87 Róża Lipska), Daria Śliczner (87 Katarzyna Hawrylak), Paulina Babińczuk (80 Joanna Świecik), Roksana Bubrowska (20 Ola Kuzin, 46 Ewa Fidut)

Olsztynianki zagrały wzorowo w defensywie. Zespół gospodarzy w ciągu 90 minuty stworzył jedną dogodną sytuację i to w końcówce, gdzie ruszył do ataku całymi siłami. Wtedy z kontrataków Stomil też miał okazje by podwyższyć rezultat. Wcześniej bowiem w 70 minucie padła złota bramka, którą zdobyła Małgorzata Piotrak. Grająca na środku obrony zawodniczka wchodziła przy stałych fragmentach na przedpole rywalek. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Darię Śliczner znalazła się w odpowiednim miejscu i głowa posłała piłkę do siatki. Ten element gry olsztynianki trenowały na ostatnich treningach, tym większa satysfakcja ze zdobytej bramki.

Cały mecz przebiegał pod znakiem twardej walki. Ofiarą jednego ze starć była najlepsza snajperka drużyny olsztyńskiej Roksana Bubrowska, która już w 20 minucie musiała opuścić boisko.

Olsztynianki objęły prowadzenie w tabeli II ligi, ale Zamłynie Radom rozegrało dwa spotkania mniej.