Węgorzewska Halówka na mecie – Dramatyczny finał, szczęśliwy dla Oleńki

Fot. osir węgorzewo

W niedzielę (19 stycznia) zakończyły się rozgrywki XXIV edycji Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Drużyny, które po IX-ciu kolejkach zajęły lokaty: 1 – 2; 3 – 4; 5 – 6 i 7 - 8 miały do rozegrania dodatkowe mecze, tzw. finałowe o miejsce końcowe w lidze. Zespołom wyżej uplasowanym po fazie zasadniczej remis w dodatkowym spotkaniu dawał zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca musiała wygrać mecz , by zająć wyższe miejsce.

W spotkaniu finałowym, decydującym o wygraniu całej węgorzewskiej ligi na parkiecie spotkali się zawodnicy: Kormorana Węgorzewo i Oleńki Giżycko. W lepszej sytuacji byli piłkarze Oleńki, remis w decydującym spotkaniu gwarantował im mistrzostwo ligi. W pierwszej połowie meczu obie drużyny, bardziej pilnowały swoich tyłów (jedna i druga ekipa bała się zaatakować). Oleńka mądrze się broniła, nie dopuszczając zawodników Kormorana do sytuacji strzeleckich. Drużyna z Giżycka grała bez najlepszego strzelca ligi Jacka Rutkowskiego i Krystiana Wiszniewskiego , ale była wzmocniona Piotrem Reczkiem. Kormoran swoje spotkanie rozgrywał w optymalnym składzie. W drugiej połowie Kormoran ruszył do przodu i zaczęły się emocje. W większości na trybunach duża grupa kibiców dopingowała drużynę z Węgorzewa, ale także było dużo zwolenników ekipy z Giżycka. Kibice na pewno nie żałowali, że przyszli, bo emocji nie brakowało. Zawodnicy Kormorana co raz bardziej atakowali. Stasiek Klein i Daniel Maliszewski próbowali się raz po raz przedrzeć się przez bardzo szczelną obronę drużyny z Giżycka. Pięć minut przed końcem spotkania, po piątym faulu, sędziowie podyktowali rzut karny przedłużany dla Kormorana. Wykonawcą „karniaka” był „Malinka”, jego strzał obronił Rafał Chełmiński. Nastąpiła szybka kontra zawodników Oleńki i Piotr Pawlik strzelił bramkę. Kormoran wycofał bramkarza, l po koronkowej akcji „Junior” doprowadził do remisu. Końcówka spotkania była rozgrywana na połowie Oleńki, goście mądrze się bronili, wystrzegając się kolejnego faulu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1 i Oleńka została Mistrzem XXIV edycji Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2019/2020. Kormoran w lidze nie przegrał żadnego spotkania, to jednak zajął tylko drugie miejsce.

W meczu o trzecie miejsce Omet Srokowo spotkał się z Realem Betis. Zawodnicy ze Srokowa wygrali 4:1. Zasłużenie zajęli trzecie miejsce w lidze. Drużyna Real Betis zakończyła rozgrywki na czwartym miejscu.

Piąta była ekipa Tolka Rapity Żubr Budry, która wygrała 2:0 z Perełkami, które uplasowały się na szóstym pozycji.

Siódme miejsce wywalczyli zawodnicy Amatorsa Pozezdrze. W spotkaniu z Samymi Swoimi zremisowali 4:4. Wynik remisowy, z uwagi na lepsząozycję po IX kolejkach dał im wyższą lokatę . Sami Swoi zajęli ósme miejsce. Ostatnie dziewiąte przypadło ekipie Bonus Pastor.

Wyniki ostatniej finałowej kolejki:

Mecz o VII miejsce:

Amators Pozezdrze – Sami Swoi 4:4 (1:2) Bramki: Denes Łukasz x 2; Dzienis Tomasz i Karbowski Miłosz // Bendek Rafał x 2; Narewski Dawid i Maciejewski Rafał

Mecz o V miejsce:

Perełki – Żubr Budry 0:2 (0:1) Bramki: Rapita Anatol x 2

Mecz o III miejsce:

Omet Srokowo – Real Betis 4:1 (3:1) Bramki: Czerniakowski Bartłomiej x 2; Dwulat Marcin i Swacha Łukasz

Mecz o I miejsce:

Oleńka – Kormoran 1:1 (0:0) Bramki: Pawlik Piotr / Klein Stanisław

83340391 2375979452507587 1686865533833576448 o

Klasyfikacja końcowa ligi:

1 miejsce: Oleńka Giżycko

2: Kormoran Węgorzewo

3: Omet Srokowo

4: Real Betis

5: Żubr Budry

6: Perełki

7: Amators Pozezdrze

8: Sami Swoi

9: Bonus Pastor

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

17 bramek: Rutkowski Jacek (Oleńka)

13 bramek: Dwulat Marcin (Omet Srokowo)

10 bramek: Rutkowski Jacek (Oleńka); Czerniakowski Bartłomiej (Omet) i Denes Łukasz (Amators Pozezdrze)

9 bramek: Wiszniewski Krystian (Oleńka); Mazuro Krzysztof (Omet) i Wicha Piotr (Żubr Budry)

Nagrody dla wyróżnionych zawodników:

Rutkowski Jacek (Oleńka) – Najlepszy strzelec ligi (17 bramek)

Oszako Kacper (Kormoran) – Najlepszy bramkarz ligi

Swacha Łukasz (Omet) – Najlepszy zawodnik ligi

{AdmirorGallery}amaweg30{/AdmirorGallery}

Źródło osir węgorzewo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko Piłka nożna Pozezdrze sport powszechny Węgorzewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x