Wicemistrz Polski na kolanach i to w Lubawie – Jak można było to przegrać?

Constract Lubawa poniósł w niedzielę (14 listopada) we własnej hali ciężką porażkę 5:8 (2:0) z zespołem GI Malepszy Futsal Leszno i to w okolicznościach, które nie przystają wicemistrzowi Polski w futsalu. Gospodarze prowadzili w tym meczu 2:0, a w 34 minucie jeszcze 5:3 i w krótkim odstępie czasu stracili pięć bramek. Nonszalancja? Chyba tylko tak to można wyjaśnić. Przypomnijmy, że kilka dni temu lubawianie przegrali w Bielsku Białej z Rekordem 1:6.

KS Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno 5:8 (2:0)

1:0 – Bartłomiej Piórkowski (6), 2:0 – Jakub Raszkowski (11), 2:1 – Mateusz Lisowski (23), 2:2 – Hubert Olszak (24), 3:2 – Jakub Raszkowski (24), 4:2 – Bartłomiej Piórkowski (25), 4:3 – Mateusz Madziąg (29 sam.), 5:3 – Bartłomiej Piórkowski (29), 5:4 – Grzegorz Okuniewski (34 sam.), 5:5 – Hubert Olszak (35), 5:6 – Mateusz Lisowski (36), 5:7 – Sebastian Wojciechowski (37), 5:8 – Dominik Solecki (39)

KS Constract Lubawa: Okuniewski (Casagrande) – Fernandes, Piórkowski, Raszkowski, Sendlewski, Daniel, De Lara, Madziąg, Kaniewski, Ossowski, Pedrinho, Grubalski, Kriezel

GI Malepszy Futsal Leszno: Długosz – Niedźwiedzki, Solecki, Neutzling, Olszak, Molicki, Konopacki, Lisowski, Bartnicki, Pietruszko, Siecla, Wojciechowski

Mecz układał się dla Constractu zgodnie z oczekiwanym scenariuszem. Do przerwy było 2:0. Wprawdzie goście wyrównali na 2:2, ale riposta lubawian była błyskawiczna i znów odskoczyli na dwa trafienia. Gospodarze z zadziwiającą łatwością tracili bramki, na szczęście aktywni Bartłomiej Piórkowski i Jakub Raszkowski potrafili wyprowadzić drużynie na prostą. Ale do czasu. Zupełne zlekceważenie gry obronnej zemściło się i to srodze w końcówce meczu, kiedy zawodnicy Leszna strzelili w ciągu kilku minut pięć bramek i sensacyjnie wywieźli z Lubawy komplet punktów. Trudno wytłumaczyć tak nagłe załamanie dyspozycji graczy Constractu, którzy jakby zapomnieli na czym polega taktyka. W każdym razie lubawianie w ciągu kilku dni zostali sprowadzeni na ziemię. Bo ostatnio chyba bujali w obłokach.

Constract Lubawa – Futsal Leszno 5:8