Wielki finał Coca-Cola Cup 2014 – Brazyliana na gdyńskiej plaży

Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup będzie prawdziwym festiwalem sportu i futbolu, podczas którego będzie można m.in obejrzeć transmisję z ceremonii i meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA 2014, spotkać się z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim, ciekawie spędzić czas w Strefie Aktywnego Życia . Wśród najlepszych drużyn w Polsce są gimnazjalne ekipy z Burkatu (dziewczęta) i Działdowa (chłopcy).

Tegoroczny finał Coca-Cola Cup będzie wyjątkowy z kilku powodów. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata, Coca-Cola – jako oficjalny sponsor mundialu – przenosi do Polski klimat brazylijskiej fiesty i organizuje finałowe mecze na Plaży Miejskiej w Gdyni. Nad samym brzegiem morza powstanie boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób. Tuż obok boiska stanie miasteczko Coca-Cola Cup, w którym przez cztery dni na odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji o charakterze sportowym, które będą dowodem na to, że ruch to radość.

Już 12 czerwca od 20:00 organizatorzy zapraszają na trybuny, z których będzie można oglądać na telebimie ceremnię i mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2014. Przed meczem hymn Coca-Coli przygotowany specjalnie na tegoroczny mundial zaśpiewa na żywo Rafał Brzozowski. Transmitowane z Brazylii mecze będzie też można oglądać w piątek. Także od piątku 13 czerwca obok boiska na plaży stanie Strefa Aktywnego Życia, w której na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym, bezpłatne konsultacje z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a także możliwość gry w piłkarzyki, piłkę plażową, siatko-nogę, piłkarskie kręgle czy boule. Z atrakcji będzie można skorzystać również przez całą sobotę i niedzielę. Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów ludzi na całym świecie.

Gościem specjalnym finału będzie ambasador Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz, który jako nastolatek dwukrotnie brał udział w rozgrywkach, w sobotę spotka się z kibicami i będzie dopingował młodych piłkarzy rywalizujących o mistrzowski tytuł Coca-Cola Cup.

Na boisku na plaży w Gdyni będzie można zobaczyć najlepsze spośród blisko 4.000 drużyn zgłoszonych do udziału w tegorocznym turnieju. Mistrzowie i mistrzynie wszystkich województw walczyć będa o tytuł Mistrza Kraju oraz o nagrodę główną edycji 2014- wyjazd na obóz piłkarski do Rzymu, gdzie będą mogli trenować pod okiem szkoleniowców z Brazylii i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Europy. Sobotni wieczór zakończy uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców.

Drużyny, które zakwalifikowały się do Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014:

•Dolnośląskie: Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu i Gimnazjum nr 1 Boguszów- Gorce

•Kujawsko-pomorskie: Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy i Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie

•Lubelskie: Gimnazjum nr 16 w Lublinie

•Lubuskie: Gimnazjum Sportowe nr 4 w Zielonej Górze i Gimnazjum Sportowe nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim

•Łódzkie: Gimnazjum nr 2 w Zgierzu i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi

•Małopolskie: Gimnazjum nr 76 z Krakowa i Społeczne Gimnazjum Sportowe z Krakowa

•Mazowieckie: Gimnazjum nr 48 w Warszawie

•Opolskie: Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku i Gimnazjum nr 2 w Nysie

•Podkarpackie: Gimnazjum w Gnojnicy Dolnej i Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie

•Podlaskie: Publiczne Gimnazjum nr 9 w Białymstoku i Gimnazjum w Nurcu-Stacji

•Pomorskie: Gimnazjum nr 2 w Gdyni i Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni

•Śląskie: Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Wodzisławiu i Zespół Szkół w Kochanowicach

•Świętokrzyskie: Gimnazjum w Łopusznie i Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku- Kamiennej

•Warmińsko-mazurskie: Gimnazjum nr 2 w Działdowie i Publiczne Gimnazjum w Burkacie

•Wielkopolskie: Gimnazjum nr 3 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Koninie

•Zachodniopomorskie: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie i Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie

Partnerem Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 jest Miasto Gdynia. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerami technicznymi, firma adidas, T-Mobile i Subway.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

Wielki Finał Coca-Cola Cup 2014 na plaży miejskiej w Gdyni – plan wydarzeń:

Czwartek, 12.06.2014

g. 20:00 Transmisja ceremonii otwarcia i pierwszego meczu Mistrzostw Świata FIFA, występ Rafała Brzozowskiego

Piątek, 13.06.2014

g.15:00 Otwarcie Strefy Aktywnego Życia

g.18:00 Transmisja meczu Mistrzostw Świata FIFA Meksyk – Kamerun

g. 21:00 Transmisja meczu Mistrzostw Świata FIFA Hiszpania – Holandia

Sobota, 14.06.2014   

g. 09:00 Ceremonia otwarcia turnieju finałowego Coca-Cola Cup, spotkanie z Robertem Lewandowskim, Otwarcie Strefy Aktywnego Życia

g. 09:00 – 21:30 Mecze finałowe Coca-Cola Cup

g. 21:30 Ceremonia dekoracji zwycięzców

Niedziela, 15.06.2014           

g. 10:00 – 18:00 Atrakcje w Strefie Aktywnego Życia

{AdmirorGallery}cola15{/AdmirorGallery}

O ZAANGAŻOWANIU COCA-COLA W SPORT:

Coca-Cola już od ponad stu lat wspiera dyscypliny sportowe. Przez ten czas zaangażowała się w wiele różnorodnych międzynarodowych, krajowych i lokalnych imprez sportowych. Wspierała między innymi Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Poprzez swoje programy marketingowe i komunikacyjne Coca-Cola promuje wartości sportowe i podkreśla duże znaczenie aktywności fizycznej.

Coca-Cola wspiera Ruch Olimpijski od 1928 roku i jest najstarszym korporacyjnym partnerem Igrzysk. Cenimy sobie wartości, jakie przyświecają Ruchowi Olimpijskiemu, takie jak przyjaźń, dążenie do doskonałości i szacunek. Dlatego staramy się być odpowiedzialnym sponsorem i wykorzystywać nasze zaangażowanie w Olimpiadę do motywowania ludzi na całym świecie, aby zmienili swoje zachowania.

Coca-Cola od ponad 80 lat, a dokładniej od Mistrzostw Świata FIFA w Urugwaju w 1930 r., związana jest także z piłką nożną. Jest najstarszym partnerem korporacyjnym FIFA, z którą współpracuje od 1978r. Od 1988 roku Coca-Cola współpracuje też z UEFA jako Oficjalny Sponsor Mistrzostw Europy. Coca-Cola angażuje się w futbol na każdym poziomie – sponsoruje największe imprezy piłkarskie, jak Mistrzostwa Świata czy UEFA EUROTM, ale też realizuje w ponad 100 krajach liczne turnieje piłkarskie dla młodzieży, w tym Coca-Cola Cup.

Coca-Cola sponsoruje ponad 250 programów promujących sport i aktywność fizyczną w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce przykładami takich programów jest jeden z największych i najstarszych turniejów piłkarskich dla młodzieży Coca-Cola Cup, w którym do tej pory uczestniczyło prawie 640 tysięcy młodych ludzi oraz program Lider Animator, który nagradza finansowo najciekawsze projekty, mające na celu zachęcać lokalne społeczności, w tym młodzież do aktywnego życia. W ciągu dwóch edycji program wsparł 46 projektów z całej Polski na łączną wartość ponad 460 000 złotych, aktywując tym samym blisko 80 000 osób.

O FIRMACH Z SYSTEMU COCA-COLA:

System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 milionów konsumentów. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, Powerade Zero, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów, napoje energetyzujące Burn i Monster Energy oraz herbaty mrożone Nestea. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają 2700 osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Burkat Coca cola cup Działdowo Piłka nożna Robert Lewansowski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x