Włoskie sukcesy Szkółki NAKI – Zobaczyli Gargano, zagrali doskonale

 

Szkółka Piłkarska NAKI podobnie jak w latach skorzystała z zaproszenia zaprzyjaźnionego włoskiego odpowiednika AUDACE CERIGNOLA. Do Italii wybrały się  trzy drużyny NAKI  i wzięły udział w VII  Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Cerignola 2010 ( VI Torneo Internazionale di Calcio Giovanile – citta di Cerignola). Pobyt zapewniali Włosi, chłopcy mieszkali u rodzin swoich rówieśników, mieli okazję poznać kulturę, zwyczaje oraz prawdziwą kuchnię włoską, uczestniczyli w wycieczkach między innymi na najpiękniejsze  europejskie wybrzeże Gargano.

 

 

Drużyny NAKI startowały w trzech kategoriach wiekowych – rocznik 2000, 2001 oraz 2002. Chłopcy z rocznika 2001 po zaciętym meczu półfinałowym ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju w tej kategorii wiekowej REALOWI Trinitapoli 1-2, zajmując 3 miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Znakomicie spisały się pozostałe drużyny NAKI rocznik 2000 (trener Czarek Biskupiak) oraz rocznik 2002 (trener Andrzej Nakielski), które wygrały rywalizację w swoich kategoriach.

Szkółka Piłkarska NAKI już od trzech lat uczestniczy w turniejach w Cerignoli, ale nigdy nie udało się wygrać tej imprezy. Nasz klub był pierwszym w historii rozgrywek, któremu udało się zwyciężyć w dwóch kategoriach wiekowych ( w turnieju uczestniczyły zespoły w  sześciu kategoriach wiekowych rocznik 1999,98,2000,2001,2002 i 2003). Sukces ten został zauważony przez  Włochów i nasz klub został zaproszony przez FC Foggia (serie B) na prestiżowy Wielkanocny Turniej Piłki Nożnej w Foggi w którym uczestniczą  markowe zespoły z serie A.

 Wyniki rocznika 2000 I miejsce

Mecze grupowe:

NAKI – Spirito Santo   6-0

 NAKI –  Easy Life    7-2

 NAKI – Ascoli Satriano   4-1

 1/2  finału

 NAKI –  REAL Trinitapoli   2-1

 Finał

 NAKI – FC Foggia               5-2

 Skład zespołu:

Wanda Piotr kpt, Piotr Dominik, Mazurek Igor, Rutka Dominik, Mateusz Piotrowski, Dębowski Piotr, Truszczyński Kamil, Skalski Filip, Szczudliński Kacper

 Najlepszy strzelec zespołu: Mazurek Igor 13 goli

 

Wyniki rocznik 2002    I miejsce

NAKI-  Progetto Uomo Canosa   9-1

NAKI – Diavolo Rossi  2-1

NAKI – Millenium  3-1

1/2  finału

NAKI- Sportmania   2-1

 Finał

 NAKI – Audace Cerignola  2-1

 Skład zespołu:

Sułek Jakub, Olszewski Bartek, Wasilewski Kacper, Mazurek Hubert, Zdrada Grzegorz, Kapuściński Jakub, Nakielski Szymon

 Najlepszy strzelec zespołu: Mazurek Hubert 8 goli

 

Wyniki rocznik 2001     III miejsce

 NAKI – FC Foggia  1-4

NAKI-  G&T ORTA NOVA  2-1

NAKI – PROGETTO UOMO CANOSA 5-1

 1/2 finału

 NAKI – REAL TRINITAPOLI  1-2

 Skład NAKI rocznik 2001:

Kuniec Adrian kpt, Bałdyga Jakub,  Skwarko Jakub, Kozłowski Jakub, Miętus Kamil, Błędowski Piotr, Wójcik Damian, Trznadel Wojtek

 

 

 

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x