Wojewódzka Gimnazjada w Braniewie – Futbolistki z Barczewa na topie

Wojewódzka Gimnazjada w piłce nożnej dziewcząt odbyła się w Braniewie udziałem czterech zespołów z mniejszych miejscowości, gdzie futbol w wydaniu pań rozwija się bardzo prężnie. Pod tym względem liderem od lat są zawodniczki z Barczewa, które kolekcjonują tytuły w różnych turniejach: klubowych, szkolnych, reprezentacyjnych. Tym razem też okazały się najlepsze, choć zwycięstwo przyszło im z największym trudem.

Losy mistrzostwa ważyły się do ostatnich minut turnieju.Faworyt zawodów dziewczęta z Barczewa w meczu z Lipowiną szalę zwycięstwa przechyliły w ostatnich 4 minutach zdobywając 2 bramki. W ostatnim meczu z Bielicami remis dawał im tytuł mistrzowski.Niespodziewanie na 5 minut przed końcem spotkania 2 : 0 wygrywały uczennice z Bielic, i ten wynik gwarantował im pierwsze miejsce. Ponownie zryw dziewcząt z Barczewa w ostatnich minutach i dwie strzelone bramki sprawiły że remis 2 : 2 zapewnił im tytuł mistrzowski , wicemistrzostwo przypadło Gimnazjum w Lipowinie a brązowe medale zdobyły uczennice z Bielic.

Wyniki: (obowiązywał system każdy z każdym)

Gimnazjum Lipowina – Gimnazjum Bielice 1:0

Gimnazjum Barczewo – Gimnazjum Piecki 4:0

Gimnazjum Lipowina – Gimnazjum Barczewo 1:2

Gimnazjum Bielice – Gimnazjum Piecki 3:1

Gimnazjum Lipowina – Gimnazjum Piecki 4:1

Gimnazjum Barczewo – Gimnazjum Bielice 2:2