Women Olsztyn Cup 2012 – Do debiutu Stomilu coraz bliżej

Piłkarki Stomilu przygotowują się do rozgrywek II ligi, w których w tym sezonie zadebiutują. Przed tygodniem rozegrały towarzyskie spotkanie w Bydgoszczy przegrywając z zespołem ekstraligi KKP MAX-Sprint 0:5, w tę niedziele (5 sierpnia) uczestniczyły w turnieju Women Olsztyn Cup, w którym zmierzyły się z Wissą Szczuczyn, UKS Mazury Mrągowo i ze swymi młodszymi koleżankami klubowymi. Wygrały bez kłopotów zdobywając dziewięć bramek, nie tracąc żadnej, ale oczywiście rywalki nie postawiły dużych wymagań. Był to raczej trening, ale w ekstremalnych warunkach, bowiem na boisku w Dajtkach panował potworny upał i trzeba było skrócić czas gry (2 razy 20 minut).

 

Staramy się realizować plan przygotowań – mówi trener zespołu Dariusz Maleszewski. Po zgrupowaniu w Olsztynie rozegraliśmy sparing nad Brdą, który wprawdzie przegraliśmy 0:5, ale rywal był bardzo silny, gra przecież w krajowej elicie. Uważam, że dziewczyny wypadły zupełnie dobrze, przepowiadano nad dwucyfrowa porażkę, tymczasem renomowane przeciwniczki miały sporo kłopotów ze sforsowaniem naszej defensywy. Turniej Women Olsztyn Cup miał odbyć się w nieco innej formule, ale dojechały tylko dwie drużyny, stąd zmiana harmonogramu. Graliśmy systemem każdy z każdym. Nie mieliśmy kłopotu z pokonaniem przeciwniczek, ale nie wyniki tu były najważniejsze. Cały czas pracujemy nad poprawa organizacji gry, zgraniem poszczególnych formacji. W II lidze drużyny prezentują wysoki poziom, nie możemy przeciwstawić im tylko ambicji. Mocno więc pracujemy nad taktyką. W planie mamy jeszcze spotkania: bardzo silnym Piasecznem. Kadrą Małopolski do lat 15 i z zespołem Checz Gdynia. 26 sierpnie inauguracja rozgrywek II ligi i mecz z Tytanem Wisznica.

Drużyna realizuje program, a trenerzy i działacze klubu cały czas prowadza rozmowy ze sponsorami. Zawodniczki uprawiają futbol amatorsko, ale udział w rozgrywkach kosztuje… Mamy nadzieje, że klub znajdzie wsparcie finansowe. W sekcji trenuje regularnie prawie sto dziewczyn w różnych kategoriach wiekowych. Są pełne zapału i nie wolno tego entuzjazmu zmarnować

Wyniki

Stomil I Olsztyn – Wissa Szczuczyn 3:0

Stomil II Olsztyn – UKS Mazury Mrągowo 2:0

Stomil I Olsztyn – UKS Mazury Mrągowo 3:0

Stomil II Olsztyn – Wissa Szczuczyn 0:3

Stomil I Olsztyn – Stomil II Olsztyn 3:0

Wissa Szczuczyn – UKS Mazury Mrągowo 5:0

{AdmirorGallery}dajtki55{/AdmirorGallery}

Tabela

1 Stomil I Olsztyn 3 9 9:0

2 Wissa Szczuczyn 3 6 8:3

3 Stomil II Olsztyn 3 3 2:6

4 UKS Mazury Mrągowo 3 0 0:10

Wyróżnienia indywidualne

Najlepsza bramkarka: Marta Kosocińska (Wissa Szczuczyn)

Najlepsza zawodniczka: Natalia Świętoniowska (Stomil I Olsztyn)

Najlepsza snajperka: Mariola Obidowska (Stomil I Olsztyn)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x