Wspaniały sukces 14-latków OKS 1945 – Wszyscy byli pod wrażeniem

Wspaniały sukces odnieśli młodzi piłkarze OKS 1945. Olsztynianie wygrali turniej Lider Karpol Cup we Włocławku uważany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski zawodników do lat 14. Okazali się najlepsi w stawce 24 najlepszych w kraju drużyn – specjalnie zaproszonych przez organizatorów. Za nami takie firmy jak Legia, Polonia, Bełchatów, Śląsk, GKS Katowice, Cracovia. Właśnie z młodymi „Pasami” OKS wygrał dramatyczny finał 1:0.

 

 To bardzo prestiżowa impreza i wyczerpująca dla 14-latków. W ciągu trzech dni zawodnicy musieli rozegrać dziesięć spotkań. Wprawdzie w skróconym wymiarze 2 razy 15 minut, ale w pełnych 11-osobowych składach. Trzeba było cały czas być na obiekcie, w gotowości do następnego meczu. To wymaga nie lada kondycji, ale też koncentracji, umiejętności regeneracji sił. Młodzi piłkarze OKS-u zdali egzamin na szóstkę. Byli zdyscyplinowali i słuchali poleceń trenera Andrzeja Mierzejewskiego, który wspólnie z Michałem Alancewiczem prowadzi drużynę rocznika 1997.

Sukces nie przeszedł bez echa. Wielu obserwatorów było pod wrażeniem świetnej gry olsztynian, którzy mimo młodego wieku imponowali dojrzałością taktyczną. A wśród widzów nie brakowało superekspertów takich jak Grzegorz Lato, Włodzimierz Smolarek, Stefan Majewski. Selekcjoner reprezentacji U 14 też  zapewne zapisał do notesu kilka nazwisk z Olsztyna. Przekonamy się o tym niebawem.

Z uwagi na dużą liczbę startujących obowiązywał dość skomplikowany regulamin. Uczestników w pierwszej fazie podzielono na cztery sześciozespołowe grupy. Do kolejnej fazy awansowały trzy najlepsze drużyny z zaliczeniem wyników spotkań z rywalami, którzy też przeszli dalej.

W nowej też sześciozespołowej grupie  na każdego czekały trzy następne mecze i najlepsza dwójka kwalifikowała się do półfinału. Potem już obowiązywał system pucharowy.

OKS w eliminacjach miał jedną wpadkę z Cracovią (0:4), ale w turniejach to rzecz normalna. Chodzi o to by takie niepowodzenie zdarzyło się w odpowiednim momencie. I tak było w przypadku spotkania z „Pasami”. Zresztą znacznie ważniejszy (finałowy) mecz z Cracovią rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść.

Właśnie mecze w ostatniej fazie turnieju, decydujące o najwyższych miejscach przekonały wszystkich o potencjale zespołu olsztyńskiego, który tkwił nie tylko w umiejętnościach czysto piłkarskich, ale też dojrzałości, odpowiedzialności i znakomitej atmosferze w drużynie.

Dlatego zdobycie pięknego pucharu, jaki chłopcy przywieźli do Olsztyna, jest zasługą wszystkich 17 zawodników, którzy wyjechali do Włocławka. W tej drużynie nie ma podziałów, bo jest do sport zespołowy.

Dodatkowym bonusem jest nagroda indywidualna przyznana Arturowi Siemaszko, którego uznano za najlepszego zawodnika turnieju.

  

Wyniki

I faza:

OKS 1945 Olsztyn – Start Łódź 1:1

OKS 1945 Olsztyn – Włókniarz Zgierz 3:1

OKS 1945 Olsztyn – Hetman Zamość 3:0

OKS 1945 Olsztyn – Warta Poznań 2:0

OKS 1945 Olsztyn – Polonia warszawa 3:0

II faza

OKS 1945 Olsztyn – Śląsk Wrocław 2:2

OKS 1945 Olsztyn – Cracovia 0:4

OKS 1945 Olsztyn – Pogoń Szczecin 2:0

Półfinał

OKS 1945 Olsztyn – GKS Katowice 2:0

Finał

OKS 1945 Olsztyn – Cracovia 1:0 (bramka Łukasz Wojciechowski)

 

Skład zespołu OKS 1945 Olsztyn (rocznik 1997)

 Paweł Koszałka, Aleksander Kuchciński, Wiktor Biedrzycki, Adam Janus, Damian Zacheja, Mateusz Zejer, Dariusz Cekała, Łukasz Wojciechowski, Łukasz Sokół, Wojciech Ratajczak, Paweł Chędoszka, Filip Babicz, Rafal Dębski, Jakub Mierzejewski, Artur Siemaszko, Maciej Serewiś, Sebastian Szypulski

{vsig}wloclawek{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x