Wtorki i czwartki na sportowo – Kapcie Dziorbasa górą

Dla spędzających wakacje w mieście, a głodnych sportowych wrażeń, Olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dwie cotygodniowe imprezy, podczas których młodzi amatorzy piłki nożnej i siatkówki plażowej, mają okazję zmierzyć się z innymi i sprawdzić swoje umiejętności . We wtorek o wczesnych godzinach porannych na Orliku przy ulicy Jeziołowicza w Olsztynie rozpoczął się piąty już turniej z cyklu „Piłkarskie Wtorki”. O zwycięstwo rywalizowało tym razem 11 pięcioosobowych drużyn, niektóre o bardzo fantazyjnych nazwach.

Po eliminacjach rozegranych w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, do półfinału zakwalifikowały się cztery zespoły. W finałowym meczu Kapcie Dziorbasa pokonały Es 2:0, a miejsce III wywalczył w rzutach karnych Amelinium. Trzy czołowe drużyny otrzymały nagrody w postaci słodyczy i koszulek.

„Piłkarskie wtorki” są częścią „Lata z OSiRem” organizowanego co roku w lipcu i sierpniu cyklu imprez sportowych dla młodzieży. Każdy dzień to stanowiący odrębną całość turniej. W tym roku co tydzień zgłaszają się rożne drużyny, ale zawsze w rywalizacji bierze udział około setki zawodników.

Przed nami jeszcze cztery „Piłkarskie wtorki”: 7, 14, 21 i 28 sierpnia. Zawody rozpoczynają się o 9:00. Równolegle odbywają się również cotygodniowe turnieje siatkówki plażowej. OSiR zaprasza w każdy czwartek lipca i sierpnia na Plażę Miejską w Olsztynie. Start: godzina 9:00.

Zapisy na turniej przyjmuje dział sportu OSiRu Olsztyn pod numerem: 89527-02-27. Swój udział można zgłosić też na miejscu (Orlik przy ul. Jeziołowicza) na pół godziny przed rozpoczęciem. Chętni muszą wziąć ze sobą zgodę rodziców na udział w zawodach i legitymację uczniowską. Turniej organizowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (roczniki 1993 i młodsze).

 

WYNIKI:

 

Półfinały

Walenie w Basenie – „S” 4:7

Kapcie Dziorbasa – Amelinium 4:0

 

Finał

Kapcie Dziobasa – Es 2:0

 

Mecz o III miejsce

Amelinium – Walenie w Basenie 3:2 (karne)

{AdmirorGallery}12.07.31-Orlik/a{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x