Wydminy mogą być dumne z futbolistek – W nagrodę atrakcyjne mecze

Piłkarki nożne LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy rok 2013 rozpoczęły pasmem sukcesów.  W 40-sto osobowej  kadrze zespołu panuje znakomita atmosfera. To zapowiedź bardzo obiecującej wiosny, która będzie obfitowała w liczne turnieje, od rangi powiatowej po ogólnopolską. Jedno jest pewno Niewielkie Wydminy mogą być dumne z dokonań swoich futbolistek, które już osiągnęły wiele, ale ich ambicje sięgają jeszcze wyżej.

 

Na początku lutego piłkarki z Wydmin wzięły udział w  turnieju halowej piłki nożnej w Węgorzewie. Wydminianki przywiozły pierwsze miejsce w kategorii młodziczek i drugie miejsce w kategorii juniorek młodszych oraz tytuły króla strzelców Oli Sirant i najlepszej zawodniczki Darii Śliczner. Dwa tygodnie później młode piłkarki  z Wydmin wygrały turniej kobiet w Mrągowie. Reprezentantki  „Sport z Kulturą”  były najmłodszą drużyną w turnieju, mimo tego nie dały szans starszym przeciwniczkom. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł  . . . 12 letniej Monice Stefaniak z Wydmin.

7 go marca w Piszu reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wydminach zajęła drugie miejsce w Półfinale Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej, zapewniając sobie tym samym awans do Finału Wojewódzkiego.

Pierwsze dni kalendarzowej wiosny przyniosły kolejny sukces. 24 go marca w Iłowie Osada (Powiat Działdowo) odbył się Finał Wojewódzki w halowej piłce nożnej kobiet Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn, grano systemem każdy z każdym. Zwycięstwa 3:0, 1:0, 2:0, remis 0:0 i porażka 0:1 z Biskupcem(1miejsce), to bilans zespołu z Wydmin. Te wyniki pozwoliły dziewczynom z Wydmin świętować Wicemistrzostwo Województwa, a Karolina Danilewicz została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

{AdmirorGallery}kultura27{/AdmirorGallery}

Wyniki osiągane przez  wydmińskie piłkarki skłoniły Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej do podjęcia decyzji o organizacji meczów międzywojewódzkich w Wydminach. 14 go kwietnia na stadionie w Wydminach rozegrane zostaną spotkania między województwem Warmińsko-Mazurskim i Podlaskim. O godz. 11:30 rozpocznie się mecz w kategorii młodziczek, dwie godziny później na murawę stadionu wybiegną juniorki młodsze. Trenerzy kadr wojewódzkich na to spotkanie powołali dziesięć zawodniczek z Wydmin. W zespole młodziczek zagrają: Monika Stefaniak, Ola Sirant, Patrycja Kuźmińska, Zuzia Osinka, Kinga Waszkielewicz i Zosia Warszewska.  Natomiast w zespole juniorek młodszych Warmii i Mazur wystąpią: Krystyna Cywińska, Aleksandra Stefaniak, Aleksandra Gancarz i Daria Śliczner.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x