XII Międzynarodowe MP Szkół Aktywnych Ełk 2013 – „Ekonomiak” po raz piąty

W Ełku w dniach rozegrano XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Aktywnych w halowej piłce nożnej. W turnieju rywalizowało 11 drużyn ze Szczecinka, Koszalina, Radomia, Elbląga, Lubawy, Olsztyna, Dębicy, Ełku oraz ekipy zagraniczne z Litwy, Łotwy i Rosji. Piękny sukces odnieśli gospodarze – reprezentanci Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku. Zawodnicy z „ekonomiaka” zostali mistrzami po raz piąty w dwunastoletniej historii tej imprezy. Na podium stanęli również piłkarze z Elbląga z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Piłkarze Zespołu Szkół z Lubawy zajęli szóstą lokatę.

 

Pierwszy turniej, w którym spotkały się piłkarskie drużyny uczniów szkół handlowych, odbył się w 2000 roku w Koszalinie. Od tego czasu polskie „ekonomiaki” spotykały się co roku.  Ta edycja różniła się jednak od poprzednich, ponieważ po raz pierwszy zagrały w nich ekipy z Kaliningradu (Rosja) i Daugavpils (Łotwa) – miast współpracujących z ełckim ZS 5.  To dlatego w nazwie turnieju pojawiły się szkoły aktywne, a nie handlowe. Przez dwa dni turnieju rozegrano około 30 meczów.

Ełczanie przez pierwsze etapy przeszli jak burza i bez większych problemów awansowali do finału. Tam zmierzyli się ze świetnie grającą drużyną z Łotwy. Finał był dramatyczny, „ekonomiak” prowadził już 2:0, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu. O ostatecznym zwycięstwie musiały więc zadecydował rzuty karne. Te lepiej egzekwowali ełczanie (2:1) i to oni zostali mistrzami na 2013 rok. To piąty tryumf zawodników z ZS5 w tej imprezie.

Wyniki:

o 1 miejsce

Ełk – Daugavpils ŁOTWA 2:2. Rzuty karne: 2:1

o 3 miejsce

Elbląg – Szczecinek 0:0 Rzuty karne: 2:1

o 5 miejsce

Lubawa – Koszalin 2:6 (1:1)

Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Ełcki.

Źródło: Powiat Ełk

{AdmirorGallery}akty5{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x