XIV Turniej Coca Cola Cup 2012 – Olsztynek i Olsztyn w finale krajowym

W Ostródzie odbył się jeden z czterech turniejów półfinałowych XVII Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup. To rywalizacja zespołów gimnazjalnych, w których biorą udział dziewczęta i chłopcy rocznika 1996 i młodszych. Po wyłonieniu reprezentantów województw przyszedł czas na krajową selekcję. Drużyny z Warmii i Mazur (dziewczęta z Olsztynka i chłopcy z Olsztyna) oparły się atakom przeciwników i wygrywając turnieje w Ostródzie znalazły się w gronie najlepszych. Finał krajowy, w którym wystąpi po sześć najlepszych zespołów odbędzie się już w następny weekend (26 i 27 maja) w Sulejówku. To ogromny sukces, zważywszy, że do decydującej rozgrywki awansowali bezpośredno tylko zwycięzcy.

 

Półfinał w Ostródzie

DZIEWCZĘTA

1. GIMNAZJUM OLSZTYNEK (woj. warmińsko-mazurskie) – AWANS DO FINAŁU KRAJOWEGO

Wyniki Olsztynka

– Gimnazjum Drobin (woj. mazowieckie) 2:3

– Gimnazjum Rutki-Kossaki (woj. podlaskie) 3:2

– Gimnazjum Niepubliczne Gołkowo (woj. kujawsko-pomorskie) 3:2

Rywalizacji dziewcząt towarzyszyły ogromne emocje. Zespól z Olsztynka przegrał pierwsze spotkanie i szanse na awans zmalały do minimum. Ale ambitne futbolistki walczyły do końca i następne mecz wygrały, W ostatnim, który decydował przegrywały do przerwy 0:1 mimo olbrzymiej przewagi. Tuż po zmianie stron udało się wyrównać i siłą rozpędu strzelić następne dwie bramki. Rywalki zdobyły kontaktowego gola na dwie minuty przed końcem i ostatnie fragmenty okazały się bardzo nerwowe. Na szczęście gimnazjalistki z Olsztynka nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i mogły wykonać taniec radości. Dziewczęta nie maja czasu na odpoczynek bo już w piątek zagrają w finale regionu rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

Skład Gimnazjum z Olsztynka

Katarzyna Pieniak, Klaudia Augustyn, Laura Zakrzewska, Marta Masalska, Dagmara Kaczmarczyk, Julita Jaworska, Dominika Jaworska, Marika Łapińska, Andżelika Szałkowska, Marcelina Imińska. Trener Zdzisław Dzięgielewski.

CHŁOPCY

1. GIMNAZJUM Nr 12 OLSZTYN (woj. warmińsko-mazurskie) – AWANS DO FINAŁU KRAJOWEGO

Wyniki Olsztyna

– Gimnazjum Nr 10 Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie) 5:0

– Gimnazjum Nr 48 Warszawa (woj. mazowieckie) 7:1

– Gimnazjum Nr 15 Białystok (woj. podlaskie) 4:6

W turnieju chłopców wystąpiły gimnazja, które spełniają rolę ośrodków piłkarskich w poszczególnych województwach, a więc można było oczekiwać wysokiego poziomu. Rzeczywiście młodzi adepci  zademonstrowali spore umiejętności, a największe, co nas szczególnie cieszy, reprezentanci Gimnazjum nr 12 z Olsztyna. Podopieczni trenera Janusza Czerniewicza rozpoczęli turniej z ogromnym rozmachem aplikując rówieśnikom z Bydgoszczy i Warszawy w sumie 12 bramek. Po tym festiwalu strzeleckim awans był już prawie pewny. Nie można było przegrać z Białymstokiem różnicą większą niż pięć bramek. Olsztynianie oczywiście walczyli o pełną pulę, prowadzili nawet 3:1, ale zmęczenie dało znać o sobie i w końcówce meczu trochę pofolgowali. Najważniejsze jednak, że osiągnęli cel, zresztą po raz kolejny.

Skład Gimnazjum nr 12 Olsztyn

Kamil Kotkowski, Kamil Maternik, Damian Garbacik, Filip Francuz, Patryk Chodkowski, Adam Borkowski, Mateusz Kostek, Dominik Wojciechowski, Cezary Sobolewski, Aleksander Kołakowski. Trener Janusz Czerniewicz.

 

Fot: Portal Coca Cola Cup

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x