XXII Halowe MP Zawiercie 2012 – Oldboy’s Team Olsztyn w brązie

Z brązowym medalem wracają z Halowych Mistrzostw Polski Weteranów z Zawiercia  piłkarze Oldboy’s Team Olsztyn, którzy nie schodzą z podium tej prestiżowej i zawsze mocno obsadzonej imprezy. Drużyna w minionym tygodniu zwycięsko zakończyła olsztyńska ligę i zdecydowanie poszła za ciosem. Po wyjściu z grupy w półfinale nasz zespół trafił na późniejszego mistrza Mitsubishi Zabrze i po zaciętej walce przegrał 1:3. Odbił to sobie w potyczce o brąz pokonując pewnie Kielce 7:3. Dodatkowym bonusem jest tytuł króla strzelców debiutującego w gronie weteranów Jacka Łuczaka, który zdobył 14 bramek.

 

W grupie olsztynianie mieli jednego bardzo silnego przeciwnika – Małopolski Związek Piłki Nożnej, a właściwie Wisłę Kraków, w której nie brakowało znanych z przeszłości nazwisk (Marzec, Szymkowiak, Czerwiec Janik). Oldboy’s Team rozegrał z faworytami pasjonujący mecz, wprawdzie przegrał 2:6, ale był to kawał dobrego futbolu. Pozostałe dwa spotkania zakończyły się naszym zwycięstwem, co dało awans do półfinału.

Eliminacje

Oldboy’s Team Olsztyn – Zawiercie 6:4

Oldboy’s Team Olsztyn – Górnik Łęczna 11:1

Oldboy’s Team Olsztyn – Małopolski ZPN 2:6

W drugiej grupie triumfował zespół Mitsubishi Zabrze i on okazał się naszym półfinałowym rywalem. Zawodnicy ze Śląska, gdzie futsal jest niezwykle popularny są wyrafinowani, potrafią wykorzystać każdy błąd. Wypunktowali olsztynian, choć spotkanie miało wyrównany przebieg. W drugim półfinale omal nie doszło do sensacji, bowiem Wisła przegrywała już z Kielcami 0:3, ale ostatecznie zwyciężyła 5:4

Półfinały

Oldboy’s Team Olsztyn – Mitsubishi Zabrze 1:3

Kielce – Małopolski ZNN 4:5

W spotkaniu o brąz olsztynianie kontrolowali sytuację, poznali słabsze punkty Kielc i odnieśli bardzo pewne zwycięstwo. W ciekawie zapowiadającym się finale zespół z Zabrza wygrał z Wisłą 3:1.

{gallery}codz13{/gallery}

Finały

o 3 miejsce

Oldboy’s Team Olsztyn – Kielce 7:3

o 1 miejsce

Mitsubishi Zabrze – Małopolski ZPN 3:1

Dryżyna Oldboy’s Team Olsztyn wystąpiła w składzie:

Paweł Charbicki

Jarosław Leśniak

Mariusz Stefanowicz

Jacek Łuczak

Piotr Łotysz

Dariusz Rzońca

Piotr Krztoń

Mariusz Radziszewski

Janusz Bielski

Waldemar Żakowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x