Z KPP Bydgoszcz 4:2 to juz coś! – Stomilanki lubią wyzwania

Przygotowujące się do wiosennych meczów III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej piłkarki Stomilu Olsztyn rozegrały na boisku w Dajtkach towarzyski mecz z KKP Bydgoszcz wygrywając po dobrej grze 4:2 (1:1). Klub znad Brdy występuje w ekstraklasie, ale przyjechał na to spotkanie rezerwowym składem, bowiem w tym samym terminie odbywały się mecze o Puchar Polski. Ale w drużynie nie zabrakło zawodniczek z szerokiej kadry, które na co dzień trenują z pierwszym zespołem, dlatego wygraną trzeba uznać za bardzo cenną, świadcząca o systematycznych postępach olsztynianek.

OKS Stomil Olsztyn – KKP Bydgoszcz 4:2 (1:1)

Bramki: Paulina Babińczuk-2, Paula Kamińska i Natalia Świętoniowska

Zespół Stomilu stara się grać z mocnymi przeciwniczkami, bo celem jest nie tylko awans do II ligi, ale również zaistnienie w tych rozgrywkach. Ponieważ w regionie nie ma rywalek o podobnym poziomie, trzeba szukać sparingpartnerek poza województwem. Potyczka z KPP okazała się bardzo pożyteczna, ponieważ przeciwniczki prezentują już określona klasę, ponadto maja spory zasób umiejętności taktycznych. Olsztynianki też szybko przyswajają sobie tajniki gry, a mecze kontrolne są najlepszą formą praktycznego zastosowania poszczególnych elementów, zwłaszcza w grze obronnej.

Tu takie próbki widzieliśmy i trzeba przyznać, że pod tym względem dziewczęta prezentują się coraz lepiej. Gra przebiega według określonych założeń, a to w wyższych klasach jest na porządku dziennym. Tu indywidualne umiejętności nie wystarczą. Cieszymy się z coraz lepszej gry i z zainteresowaniem czekamy na następne spotkania sparingowe.

Trenerzy starali się w meczu dać szanse gry wszystkim zawodniczkom, przy okazji więc przedstawiamy pełną kadrę pierwszego zespołu

OKS Stomil Olsztyn

Bramkarki

Agata Brodzińska

Monika Zawrotna

Monika Wydra

Defensywa

Patrycja Krzywonos

Paulina Pogorzelska

Sylwia Głód

Paula Krech

Kamila Mielnik

Monika Jasińska

Monika Płoska

Paulina Kowalska

Pomoc

Paula Kamińska

Paulina Babińczuk

Marta Smolińska

Klaudia Suchecka

Patrycja Kucharczyk

Natalia Świętoniowska

Małgorzata Piotrak

Weronika Kostewicz

Ewelina Balcewicz

Marcelina Pichłacz

Atak

Olivia Gołębiowska

Katarzyna Szydlik

Aleksandra Apanasewicz

Małgorzata Tońska

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x