Z Mazowszem 2:1 i 1:1 – Obiecujący początek naszej młodzieży

Rozpoczęły się tradycyjne rozgrywki pucharowe w reprezentacji województw w czterech grupach wiekowych. W czwartek (23 września) w Barczewie młodzi piłkarze Warmii i Mazur zmierzyli się ze swymi rówieśnikami z Mazowsza i spisali się bardzo dobrze. W Pucharze Górskiego pokonali rywali 2:1, natomiast w Pucharze Kuchara padł remis 1:1. Już dawno nie było tak udanej premiery. Starsze zespoły (Puchar Michałowicza i Deyny) zagrają w przyszłym tygodniu w Legionowie.

Wracając do spotkań w Barczewie nasza młodsza reprezentacja rozpoczęła mecz z dużym impetem. W pierwszym kwadransie osiągnęła przewagę, czego efektem były dwie strzelone bramki przez Rafała Śledzia z Huraganu Morąg i Szymona Sapieję z Sokoła Ostróda. Pod koniec tej części Mazowsze zdobyło gola i z małym niepokojem oczekiwaliśmy na drugą część. Po przerwie oba zespoły zagrały słabiej. Dużo było walki w środku pola, niewiele sytuacji, ale na szczęście udało się utrzymać korzystny rezultat.

W Pucharze Kuchara olsztynianie prowadzili do przerwy po bramce Łukasza Szablińskiego z Zatoki Braniewo, ale niestety nie udało się zdobyć kompletu punktów. Goście z Mazowsza ubiegłoroczni finaliści Pucharu Górskiego, walczyli z determinacją o zwycięstwo i w efekcie wywieźli remis. Biorąc pod uwagę większe doświadczenie i zgranie zespołu, z wyniku możemy być zadowoleni.