„Z podwórka na stadion” i Turniej im. Marka Wielgusa – Czas na przygodę…

Od 1 marca br. ruszyły zapisy do największych w Polsce turniejów młodzieżowych. Pierwszy z nich to Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka, a drugi to Turniej im. Marka Wielgusa. Poniżej prezentujemy szczegóły. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz ich opiekunów do udziału w tych wspaniałych imprez, gdzie można przeżyć niezapomniana przygodę, a przede wszystkim przekonać się jak piękną dziedziną jest sport.

 

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej.

Patronat honorowy nad turniejem corocznie obejmują: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ubiegłorocznej edycji Turnieju wzięło udział ponad 140 000 zawodników z całej Polski. W tym roku odbędzie się już XIII edycja Turnieju. W każdej z nich spełniamy marzenia piłkarzy i trenerów, którzy kochają piłkę nożną!

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie, 2011 – Amsterdam Arena w Amsterdamie, 2012 – wyjazd na mecz Mistrzów Europy, Hiszpania – Francja. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd na mecz Anglia-Polska na Wembley.

Oprócz nagrody głównej, uczestnicy Turnieju otrzymują wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich są również nagrody dla trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w Turnieju, otrzymują piłkarski upominek. W tym roku jest to piłkarska koszulka firmy JAKO. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu Reprezentacji Polski.

Więcej informacji na stronie turnieju: zpodworkanastadion.pl

{AdmirorGallery}tymb16{/AdmirorGallery}

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa

31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego w Polsce turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11. Rozgrywki są w pełni finansowane przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz dzięki dotacjom Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W rozgrywkach mogą wziąć udział drużyny dziewcząt i chłopców złożone z jedenastolatków, reprezentujące szkoły podstawowe (również szkoły specjalne) oraz Uczniowskie Kluby Sportowe. W ubiegłorocznej, XVII edycji, wystartowało około 25 tysięcy młodych zawodników. Główną ideą turnieju jest wyłanianie, poprzez sportowe współzawodnictwo, największych piłkarskich talentów i indywidualności, które będą tworzyły późniejsze kadry wojewódzkie, juniorskie reprezentacje Polski, a być może nawet zagrają w pierwszej drużynie narodowej. W końcu – dzięki wieloetapowej strukturze turnieju – trenerzy pracujący w wojewódzkich kadrach mają możliwość rzetelnej, szczegółowej selekcji potencjalnych kandydatów do gry w reprezentacjach danego Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej ma trzy etapy. Każdego roku rozgrywki zaczynają się od eliminacji gminnych i powiatowych, następnie odbywają się finały wojewódzkie. Zwycięzcy tych ostatnich, a więc 16 drużyn dziewcząt oraz 16 drużyn chłopców, awansują bezpośrednio do wielkiego ogólnopolskiego finału. Finały organizowane są na stadionach czołowych polskich klubów Ekstraklasy. Uczestników ubiegłorocznej edycji gościł stadion mistrzów Polski – Śląska Wrocław.

Począwszy od finałów wojewódzkich, turniej jest przeprowadzany bezpośrednio przez PZPN. Na szczeblach gminnych oraz powiatowych organizacją zajmują się Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.  W tym celu Polski Związek Piłki Nożnej wyznacza wojewódzkich koordynatorów turnieju. Do finału ogólnopolskiego awansują zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii chłopców oraz dziewcząt, a więc 32 drużyny. W każdym zespole może wystąpić najwyżej 10 zawodników. Finał trwa trzy dni. W piątek na miejsce rozgrywania finału przyjeżdżają zwycięskie drużyny, a wieczorem przeprowadzamy uroczystą ceremonię otwarcia, połączoną z losowaniem grup. W sobotę rozgrywane są mecze grupowe, a w niedzielę finały oraz ceremonia dekoracji i zamknięcia turnieju.

Zgłoszenie do turnieju odbywają się na www.turniejwielgusa.pl, gdzie formularz zgłoszeniowy czeka na zainteresowanych.

Harmonogram XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa:

1-31 marca: przyjmowanie zgłoszeń do Turnieju

1 kwietnia-6 maja: eliminacje gminne oraz powiatowe

6-24 maja: finały wojewódzkie (każdego dnia w innym województwie)

20-22 września: finał ogólnopolski

Ogólnopolski Turniej im. Marka Wielgusa to najstarszy w Polsce turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11. Od dwóch lat nie posiada sponsora głównego i jest w pełni finansowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz dzięki dotacjom Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodatkowych informacji udzielają:

– osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail:  michal.kazanowski@pzpn.pl, tel. 22 551 22 44

Kontakt z mediami:

Aleksander Solnica, PZPN, adres e-mail: redakcja@pzpn.pl, tel. 22 551 23 00

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x