„Z podwórka na stadion” (lista uczestników)- W Iławie finał wojewódzki i walka o spełnienie marzeń

We wtorek (4 czerwca 2013 r.) na Stadionie Miejskim w Iławie rozegrany zostanie wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". W zmaganiach, w kategoriach dziewcząt i chłopców, wezmą udział mistrzowie powiatów z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego.  Początek zmagań o godz. 10. Najlepsi pojadą na finał krajowy, gdzie główną nagrodą jest wyjazd na mecz Anglia -  Polska na Wembley. A to chyba marzenie każdego.

 

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne mistrzostwa w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a głównym organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad turniejem corocznie obejmują: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ubiegłorocznej edycji turnieju wzięło udział ponad 140 000 zawodników z całej Polski. W tym roku odbywa się już trzynasta edycja turnieju.

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie, 2011 – Amsterdam Arena w Amsterdamie, 2012 – wyjazd na mecz Mistrzów Europy, Hiszpania – Francja. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd na mecz Anglia – Polska na Wembley.

Oprócz nagrody głównej, uczestnicy Turnieju otrzymują wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich są również nagrody dla trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w turnieju, otrzymują piłkarski upominek. W tym roku jest to piłkarska koszulka firmy JAKO. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu reprezentacji Polski.

W finale wojewódzkim wystąpią dwie drużyny reprezentujące na tym szczeblu rozgrywek powiat iławski. W kategorii chłopców o awans do finału ogólnopolskiego zagrają uczniowie SSP Nr 4 Iława (opiekun Tomasz Demczak) oraz uczennice SSP Nr 3 Iława (opiekun Marek Witkowski).

Uczestnicy tegorocznego finału wojewódzki Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

Kategoria chłopców: UKS Rona Ełk, SP 2 Węgorzewo, SP 3 Olecko, Don Bosco Ostróda, UKS Legia-Bart Bartoszyce, SP 3 Biskupiec Pom., SP 2 Nidzica, MUKS Szkółka Piłkarska Gol Giżycko, SP 4 Iława, SP Piecki, SP 22 Olsztyn, BUKS Barczewo, SP Gietrzwałd, SP 3 Reszel, Poncio-2010 Lidzbark, OKMED Braniewo, SP 19 Elbląg, SP 2 z OI Szczytno, UKS Sokół Biała Piska, SP 3 Gołdap, SP Pasłęk.

Kategoria dziewcząt: LUKS Kormoran Brzydowo, UKS Sokół Biała Piska, SP 3 Gołdap, SP Waśniewo, LUKS Sport z Kulturą Wydminy, SP 3 Iława, SP Baranowo, SP 18 Olsztyn, SP Gietrzwałd, SP Korsze, UKS Perła Olsztynek, SP Żabiny, SP Szyleny, SP 1 Nowe Miasto Lub., SP 3 Olecko, SP Olszyny, SP Gronowo Elbląskie.

Fot. z podworka na stadion.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x