Z symbolicznego procenta prawie 300 tysięcy zł. – Tylko dobra wola…

Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Miętkiewicz podsumował w środę (9 października) na konferencji prasowej akcję "Przekaż 1% podatku na swój klub". Dzięki zaangażowaniu klubów i kibiców podatnicy za rok 2012 przekazali na warmińsko-mazurską piłkę nożną 271 tysięcy złotych, czyli aż o 85% więcej niż w roku ubiegłym.

To był jeden z głównym elementów, jaki zawarł w swym programie kampanii wyborczej Tomasz Miętkiewicz. Jesienią ubiegłego roku nowo wybrany Zarząd szybko przystąpił do stosownych prac i już w dniu 22 listopada 2012 roku Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej uzyskał status organizacji pożytku publicznego.

To właśnie za pośrednictwem Związku każdy podatnik mógł w tym roku przekazać 1% swojego podatku na dowolny klub piłkarski z naszego regionu. Aby to zrobić wystarczyło na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpisać numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (0000086043) oraz nazwę swojego klubu.

Akcja promocyjna „Przekaż 1% podatku na swój klub” wystartowała z dniem 1 stycznia 2013 roku. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przygotował specjalną stronę internetową www.1procent.wmzpn.pl oraz stronę na facebook’u www.facebook.com/wmzpn1procent, które zachęcały internautów do przekazania 1% klubom piłkarskim. Kluby miały do dyspozycji plakaty z hasłem „Przekaż 1% podatku na swój klub” oraz specjalnie przygotowane projekty graficzne plakatów, ulotek i buttonów internetowych w różnych formatach. Informacje o akcji można było znaleźć na stronach internetowych większości klubów z naszego województwa począwszy od klubów I ligi, a skończywszy na klubach z B klasy. W promocję włączyły się również lokalne media.

Który klub najbardziej przekonał podatników i który w związku z tym otrzymał najwięcej środków z tytułu 1% podatku?

Pierwsza dziesiątka w tym roku przedstawia się następująco:

1. ZKS Olimpia Elbląg (II liga) 25 347,70

2. Don Bosco Ostróda (klub młodzieżowy) 19 186,58

3. OKS Stomil Olsztyn (I liga) 18 446,50

4. MLKS Czarni Olecko (V liga) 17 263,50

5. SKS Szczytno (A klasa) 11 536,66

6. MKS Zatoka Braniewo (IV liga) 9 392,20

7. MKS Mazur Ełk (IV liga) 8 661,50

8. UKS Hetman Baranowo (klub młodzieżowy) 8 342,90

9. KS Start Działdowo (III liga) 7 817,40

10. GKS LZS Start Kozłowo (V liga) 7 345,70

W sumie wsparcie z tego tytułu otrzymało 114 klubów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ciekawostką jest to, że w akcję włączyła się również WKS Włocławia Włocławek z województwa kujawsko-pomorskiego, na którą tamtejsi podatnicy przekazali za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej 6 736,20 zł. Ze wszystkich wojewódzkich i okręgowych związków piłki nożnej w Polsce oprócz naszego Związku status OPP mają tylko Koszaliński OZPN, OZPN Gorzów Wielkopolski i Lubuski ZPN.

Jak widać pomysł chwycił, akcja oczywiście będzie kontynuowana w następnym roku, a my zachęcamy do przekazania 1% podatku na swój ulubiony klub. Biorąc pod uwagę kondycję finansową sekcji sportowych, trudności w znalezieniu sponsorów każda forma wsparcia jest mile widziana, a ta wydaje się być bardzo prosta. Wystarczą tylko dobre chęci.

Korzystając z okazji prezes Tomasz Miętkiewicz przekazał też informację, że niebawem stolicę Warmii i Mazur odwiedzi szef PZPN Zbigniew Boniek, który m. in. przedstawi samorządowcom wymogi, jakie muszą spełniać stadiony w rozgrywkach I i II ligi oraz niższych klas. Szczególnie w Olsztynie sprawa jest coraz bardziej napięta. To chyba jedyne miasto wojewódzkie, gdzie nie powstał (powstaje) obiekt z prawdziwego zdarzenia. A niebawem I-ligowym wymogiem będzie konieczność posiadania podgrzewanej płyty i oświetlenia, nie licząc innych elementów szczególnie dotyczących trybun.

{AdmirorGallery}tomek60{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x