Zmarł Jerzy Masztaler – Dostarczył nam niezapomnianych chwil

W sobotę (13 sierpnia) zmarł w wieku 64 lat Jerzy Masztaler – znany trener piłkarski, który prowadził wiele klubów krajowych (pracował także zagranicą) Urodził się 27 listopada 1946 roku w Ostródzie, ale kojarzony był przede wszystkim z Olsztynem. Tu bowiem rozpoczął pracę szkoleniową w Stomilu i z juniorami tego klubu zdobył w 1974 roku tytuł mistrza Polski. Kilka tygodni temu zmarł Jego ojciec– Jan.

Jerzy Masztaler był wybitnym fachowcem piłkarskim i pedagogiem. Przez wiele lat pracował w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, potem wiedzę teoretyczną wykorzystał w praktyce w zajęciach z zawodnikami wielu ligowych klubów, głównie Mazowsza, ale pracował też na Warmii i Mazurach. Sporo lat spędził zagranicą m. in. w Finlandii,  miał jednak cały czas kontakt z krajem – Olsztynem szczególnie, bo przecież tu mieszkało i mieszka wielu jego wychowanków. Był nieodłącznym ogniwem klanu Masztalerów. Jego ojciec tworzył sport w regionie, a bracia: Bohdan i Sławomir należeli do wybitnych zawodników (pierwszy był reprezentantem Polski i uczestnikiem MŚ w Argentynie), on zasmakował trenerki i temu poświęcił całe życie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x