1/16 Finału MP Juniorek Młodszych Elbląg 2021 – Kwidzyn za mocny, Truso znów za burtą

W dniach 30 kwietnia/2 maja w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu ( ul. Kościuszki 77A). odbywał się turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej (grupa A). O awans walczyły zawodniczki MKS Truso. Niestety bez powodzenia Elblążanki wprawdzie rozpoczęły turniej od mocnego uderzenia pokonując MKS Karczew 34:22 (14:10). W sobotę przegrały jednak  z KMKS Kraśnik 29:32 (14:17), a w niedzielę z MTS Kwidzyn 26:34 (10:17).

Terminarz i wyniki

30.04.2021r. (piątek)

MTS Kwidzyn – KMKS Kraśnik 44:19 (20:5)

MKS Truso Elbląg – MKS Karczew 34:22 (14:10)

MKS Truso Elbląg: Roksana Owczarek, Aleksandra Siemona, Natalia Spirydon-14, Agata Kowalska-2, Julia Sadowska-7, Aleksandra Lewandowska-2, Daria Dźwilewska-2, Zuzanna Stefańska-4, Katarzyna Jaskólska, Kinga Chochel-3, Natalia Kosińska,, Wiktoria Glazik.

Elblążanki fantastycznie rozpoczęły rywalizacje w Mistrzostwach Polski. Bardzo wysoko pokonały przeciwniczki z Mazowsza. Do 20 minuty spotkanie było wyrównane. Wtedy nastąpiła doskonała seria Truso, ale wynik do przerwy 14:10 nie gwarantował jeszcze sukcesu. Tuż po zmianie stron elblążanki zaskoczyły rywalki. W ciągu 60 sekund zdobyły trzy bramki i to był moment przełomowy. MKS Karczew wyraźnie spasował, natomiast zawodniczki Truso urządziły sobie festiwal strzelecki.

01.05.2021r.(sobota)

MKS Karczew – MTS Kwidzyn 25:25 (17:14) karne 5:4

MKS Truso Elbląg – KMKS Kraśnik 29:32 (14:17)

MKS Truso Elbląg: Roksana Owczarek, Natalia Spirydon-13, Agata Kowalska-1, Julia Sadowska-6, Aleksandra Lewandowska-3, Daria Dźwilewska-3, Zuzanna Stefańska-1, Kinga Chochel-2, Natalia Kosińska,

Elblążanki dały się zaskoczyć. Rozpoczęły mecz kompletnie rozkojarzone i po niespełna kwadransie przegrywały 2:10. Dopiero wtedy się przebudziły i nastąpiło odrabianie strat. Do przerwy udało się zmniejszyć dystans do rywalek do trzech trafień (14:17). Gdy na początku drugiej polowy Truso wyszło na prowadzenie wydawało się, że gospodynie opanowały sytuację. Nic z tego. Zespół z Kraśnika złapał drugi oddech i w 40 minucie odzyskał prowadzenie 22:20. Nie oddał już inicjatywy do końca. Sytuacja w grupie stała się skomplikowana, bowiem w drugim meczu MTS Kwidzyn przegrał rzutami karnymi z MKS Karczew. Trzeba w niedzielę wygrać z Kwidzynem. Biorąc pod uwagę zmienność formy uczestniczek turnieju wszystko jest możliwe.

02.05.2021r. (niedziela)

KMKS Kraśnik – MKS Karczew 22:30 (9:17)

MKS Truso Elbląg – MTS Kwidzyn 26:34 (10:17)

MKS Truso Elbląg: Roksana Owczarek, Natalia Spirydon-8, Agata Kowalska-, Julia Sadowska-3, Aleksandra Lewandowska-2, Daria Dźwilewska-3, Katarzyna Jaskólska-1, Kinga Chochel-5, Natalia Kosińska-4, Wiktoria Glazik

Zasłużone zwycięstwo Kwidzyna. MTS dyktował warunki i nie był zagrożony. Krótkie zrywy Truso nie wystarczyły.

1 MTS Kwidzyn 3  7  103:70

2 MKS Karczew  3  5  77:81

3 KMKS Kraśnik  3  3  73:103

3 MKS Truso Elbląg  2  3 89:87