1/16 Finału MP Juniorów Młodszych – Stracona szansa MDK, Szczypiorniak odpadł już w sobotę

W dniach 30 kwietnia/2 maja odbywały  się turnieje 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z Warmii i Mazur. KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał wszystkie mecze z: SRS Przemyśl 26:30 (12:14), ASPR Zawadzkie 22:30 (14:14) i KS Vive Kielce 22:46 (10:23). MDK Bartoszyce  zainaugurował turniej zwycięskim spotkaniem z gospodarzami- Olimpia Biała Podlaska 29:25 (17:9). W sobotę przegrał z PM Tarnów 30:33 (15:19). W niedzielę nie wykorzystał szansy na awans przegrywając z Agrykolą 25:26 (10:15)

Kielce

Terminarz i wyniki

Piątek (30 kwietnia)

KS Szczypiorniak Olsztyn – SRS Przemyśl 26:30 (12:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Szymon Konarzewski, Igor Busko, Kacper Topa-1, Krystian Jezierski, Damian Materna, Dominok Ziejewski-2, Igor Kapuściński, Marcin Bajko, Jakub Góralski-5, Oliwier Ptak-2, Adam Leśniak, Dawid Kurbiedź-1, Filip Kalinowski-1, Piotr Fabisiak-9, Mateusz Trawiński-3, Krystian Strączek-3

Rywal był na pewno w zasięgu. Olsztynianie popełnili jednak wiele błędów. W pierwszej części przy stanie 8:11 nie wykorzystali dwóch karnych. Kontakt z przeciwnikiem nawiązali  po przerwie. Doprowadzili do remisu 23:23, potem 24:24, ale w końcówce zupełnie się pogubili. Kary 2-minutowe dały większe szanse rywalom, którzy to wykorzystali. Osłabienim była kontuzja czołowego zawodnika Piotra Fabisiaka.

KS Vive I Kielce – ASPR Zawadzkie 37:24 (18:13)

Sobota (1 maja)

ASPR Zawadzkie – KS Szczypiorniak Olsztyn 30:22 (14:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Szymon Konarzewski, Igor Busko, Kacper Topa-2, Krystian Jezierski, Damian Materna, Dominok Ziejewski-3, Igor Kapuściński-2, Marcin Bajko, Jakub Góralski-3, Oliwier Ptak-6, Adam Leśniak-1, Dawid Kurbiedź-1, Filip Kalinowski-1, Mateusz Trawiński-1, Krystian Strączek-2

Pierwsza polowa była bardzo wyrównana, a Szczypiorniak wielokrotnie obejmował prowadzenie. Po przerwie inicjatywę przejęli rywale. Już w 40 minucie uzyskali przewagę (18:15). Olsztynianie nie potrafili skutecznie odpowiedzieć, a w końcówce popełnili wiele prostych błędów, stąd wysoka porażka i stracone szanse na awans do kolejnej rundy.

KS Vive I Kielce – SRS Przemyśl 44:30 (22:17)

Niedziela (2 maja)

SRS Przemyśl – ASPR Zawadzkie 24:27 (12:11)

KS Vive I Kielce – KS Szczypiorniak Olsztyn 46:22 (23;10)

Jak można było oczekiwać olsztynianie nie nawiązali walki, jedyna kwestia były rozmiary porażki. Nie uniknęli pogromu. Kielce były oczywiście poza zasięgiem, ale w poprzednich spotkaniach Szczypiorniak zawiódł.

KS Szczypiorniak Olsztyn: Szymon Konarzewski, Igor Busko, Kacper Topa-1, Krystian Jezierski, Damian Materna, Dominok Ziejewski-2, Igor Kapuściński-1, Marcin Bajko-1, Jakub Góralski-2, Oliwier Ptak-1, Adam Leśniak, Dawid Kurbiedź-2, Filip Kalinowski-7, Mateusz Trawiński, Krystian Strączek-5

1 KS Vive I Kielce  3  9  127:76

2 ASPR Zawadzkie 3  6  81:83

3 SRS Przemyśl 3  3  84:97

4 KS Szczypiorniak Olsztyn 3 0  70:106

Biała Podlaska

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – UKPR Agrykola Warszawa 39:29 (18:16)

UKS Olimpia Biała Podlaska – MDK Bartoszyce 25:29 (9:17)

MDK Bartoszyce: Korneliusz Lewoń, Filip Tokarz-5, Jakub Tokarz-11, Michał Pasławski, -2, Szymon Janowicz-5, Łukasz Jurewicz-1, Jakub Łuczkowski, Piotr Lewandowski-1, Marcel Jurewicz, Szymon Borys-4.

Zespół z Bartoszyc pomyślnie rozpoczął turniej zasłużenie pokonując ekipę gospodarzy. Szczypiorniści MDK koncertowo rozegrali pierwszą połowę. Z każdą minutą powiększali dystans i w efekcie zapewnili sobie 8-bramkową zaliczkę. Po przerwie gospodarze z determinacją walczyli by dogonić MDK i systematycznie zmniejszali różnicę. Zwycięstwo Bartoszyc nie było jednak zagrożone, choć w końcówce widać było zmęczenie, stąd zbyt duża liczba niepotrzebnych fauli.Ważna wygrana, ale kolejni rywale wydają się być groźniejsi od Białej Podlaskiej.

MDK Bartoszyce – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 30:33 (15:19)

Jak można było oczekiwać drużyna z Tarnowa okazała się wymagającym przeciwnikiem. W pierwszej części MDK dotrzymywał kroku rywalom, często doprowadzał do remisu. W ostatnich minutach nie powstrzymał tarnowian, którzy zeszli na przerwę z pokaźną zaliczka (19:15). Drugą część zespól z Bartoszyc rozpoczął obiecująco. Odrabiał straty i w 40 minucie dogonił rywali (22:22). Ale nie poszedł za ciosem. W ostatnim kwadransie to Pałac Młodzieży był skuteczniejszy. Na pięć minut przed końcem prowadził 30:25. Udało się jedynie zmniejszyć dystans, ale zwycięstwo przeciwników nie było zagrożone. W niedzielę decydujący mecz o awans z Agrykolą.

MDK Bartoszyce: Korneliusz Lewoń, Filip Tokarz-5, Jakub Tokarz-11, Michał Pasławski,, Szymon Janowicz-3, Łukasz Jurewicz-4, Jakub Łuczkowski-3, Piotr Lewandowski-1, Marcel Jurewicz, Szymon Borys-3, Piotr Rynkiewicz

UKS Olimpia Biała Podlaska – UKPR Agrykola Warszawa 23:29 (9:13)

UKPR Agrykola Warszawa – MDK Bartoszyce 26:25 (10:15)

MDK Bartoszyce: Korneliusz Lewoń, Filip Tokarz-4, Jakub Tokarz-9, Michał Pasławski-2, Szymon Janowicz-1, Łukasz Jurewicz-8, Jakub Łuczkowski, Piotr Lewandowski-, Marcel Jurewicz, Szymon Borys-1

Szczypiorniści MDK przegrali decydujący o awansie mecz. Rywal był mocny, ale na pewno w zasięgu. W dużej mierze o niepowodzeniu zadecydował okres gry między 20 i 30 minutą. Do tego momentu spotkanie było wyrównane, ale pod konic pierwszej połowy rywale odskoczyli na pięć bramek. Rywale indywidualnie kryli najlepszego zawodnika MDK Jakuba Tokarza. Po zmianie stron zespół z Bartoszyc walczył, ale przeciwnicy długo utrzymywali bezpieczny dystans. Dopiero zryw w końcówce dał efekt. W 53 minucie było już tylko 22:24. Byliśmy blisko, jednak nadal prowadzili warszawiacy. Na 40 sekund przed syreną zdobyliśmy kontaktową bramkę (25:26) , obroniliśmy akcję Agrykoli i mieliśmy kilkanaście sekund by doprowadzić do wyrównania,. Trener Andrzej Cichocki poprosił o czas, ale teoria nie znalazła potwierdzenia w praktyce. Upragniona bramka nie padła i MDK odpadł z MP.

UKS Olimpia Biała Podlaska – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 31:35 (12:18)

1 MKS Pałac Młodzieży Tarnów 3  9  105:90

2 UKPR Agrykola Warszawa 3  6  84:87

3 MDK Bartoszyce 3  3  84:64

4 UKS Olimpia Biała Podlaska  3  0  79:93