1/8 Finału MP Juniorów 2015 – Cała trójka już za burtą, smutna rzeczywistość

Zakończyły się  turnieje 1/8 finału Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej juniorów. W rywalizacji uczestniczyli trzy zespoły z Warmii i Mazur.  Niestety bez powodzenia. KS Szczypiorniak Olszytyn przegrał wszystkie spotkania w Kwidzynie. Pozostałe zespoły: Czarni Olecko i Truso Elbląg, też nie odegrały większej roli w swoich turniejach. Nie zdonylismy w tych turniejach nawet punktu. Pogłębia się dystans naszych szczypiornistów od reszty kraju.

GRUPA A

Piątek – 30.01.2015 r.

KS Szczypiorniak Olsztyn – KPR Ostrovia Ostrów 24:33 (15:19)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Tomasz Kornowski oraz Damian Deresz, Hubert Jaskólski, Jakub Hołubiuk, Kamil Sobczyk, Radosław Bekier, Maciej Pieczul-3, Grzegorz Buśko-1, Grzegorz Kozłowski, Sebastian Waśkiewicz-3, Paweł Socha, Maciej Kozłowski, Mateusz Szyszko Filip Gruszczyński-5, Wojciech Golks-12 . Trener Konstanty Targoński

Słaby mecz w wykonaniu olsztynian. Do 20 minuty trwała w miare wyrównana walkę. W końcówce pierwszej części rywale odskoczyli na kilka bramek, ale można było jeszcze powalczyć. Niestety po zmianie stron znów seria błędów ułatwiła zespołowi z Wielkopolski powiększenie przewagi. Końcówka bez emocji.

MTS Kwidzyn – MKS Nielba Wągrowiec 34:26 (16:12)

Sobota – 31.01.2015 r.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Nielba Wągrowiec 23:32 (10:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Tomasz Kornowski oraz Damian Deresz, Hubert Jaskólski, Jakub Hołubiuk, Kamil Sobczyk, Radosław Bekier-2, Maciej Pieczul-3, Grzegorz Buśko-3, Grzegorz Kozłowski-1, Sebastian Waśkiewicz, Paweł Socha-4, Maciej Kozłowski-1, Mateusz Szyszko Filip Gruszczyński-6, Wojciech Golks-3 . Trener Konstanty Targoński

Niestety ta porażka absolutnie pozbawiła nas szans na awans. Olsztynianie zagrali lepiej niż w piątek, ale różnica 9 trafień mówi wszystko. Jeszcze w 46 minucvie przegrywaliśmy 19:20, w koncówce znów nastąpiła seria błedów, a kontry rywali okazały się zabójcze. Najsmutniejsze jest to, że z roku na rok przegrywamy coraz wyżej, stans do drużyn z innych okręgów wzrasta.

MTS Kwidzyn – KPR Ostrovia Ostrów 26:19 (12:8)

Niedziela – 01.02.2015 r.

KPR Ostrovia Ostrów – MKS Nielba Wągrowiec 20:19 (12:11)

MTS Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 36:20 (17:9)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Tomasz Kornowski oraz Damian Deresz, Hubert Jaskólski-1, Jakub Hołubiuk-3, Kamil Sobczyk-3, Radosław Bekier, Maciej Pieczul-2, Grzegorz Buśko-1, Grzegorz Kozłowski-2, Sebastian Waśkiewicz, Paweł Socha, Maciej Kozłowski, Mateusz Szyszko, Filip Gruszczyński-6, Wojciech Golks-2 . Trener Konstanty Targoński

Pożegnanie z Kwidzynem nie wypadło najlepiej. Wprawdzie w 41 minucie olsztynianie przegrywali różnicą 4 bramek, ale potem ugięli pod naporem i ponieśli bardzo wysoką porażke.

Czarni Olecko

Kamil Sosnowski, Przemysław Książkiewicz, Damian Bielecki, Kamil Michnowski, Damian Sikorski, mateusz Cemka, Jakub Kołdys, Mikołaj Głębockio, Hubert Dłużniewski, Dawid Słabiński, Filip Janicki. Trenerzy: Marek Strzyżewski i Dariusz Dźwilewski

UMKS PMOS Chrzanów – UKPR Agrykola Warszawa 22:31 (11:19)

SPR Stal Mielec – MLKS Czarni Olecko 37:23 (19:11)

Gospodarze okazali się poza zasięgiem zespołu z Olecka, który walczył o honorowy wynik. Porażka wysoka, ale szanse nadal są, tym bardziej,, że pozostali rywale wydają się był słabsi od Mielca

MLKS Czarni Olecko – UMKS PMOS Chrzanów 24:36 (8:17)

Znów wysoka porażka. Mecz roztrzygnięty w jego pierwszej części. W tym okresie bardzo slaba skuteczność Czarnych. Po przerwie było lepiej, ale oczywiście o odrobieniu strat nie bylo mowy.

SPR Stal Mielec – UKPR Agrykola Warszawa 30:26 (18:18)

UKPR Agrykola Warszawa – MLKS Czarni Olecko 48:27 (26:11)

SPR Stal Mielec – UMKS PMOS Chrzanów 27:27 (14:12)

1 Stal Mielec  3  5  94:76

2 Agrykola Warszawa  3  4  105:79

3 UMKS Chrzanów 3  3  85:82

4 Czarni Olecko 76:121

{AdmirorGallery}oleckomielec30{/AdmirorGallery}

GRUPA E

KU AZS UZ Zielona Góra – SPR Wybrzeże I Gdańsk 17:43 (9:21)

Orlen Wisła Płock – MKS Truso Elbląg 49:17 (22:9)

MKS Truso Elbląg: Sylwester Wiśniewski, Kamil Marcjański, Sebastian Rem oraz Dominik Kochański-4, Adam Załuski-3, Kacper Szuszkiewicz-2, Adam Sielicki-4, Mateusz Karczewski-1, Kamil Bałdyga, Dawid Cyrson, Michał Błaszkiewicz-1, Jan Cybulski, Dominik Relidziński, Bartłomiej Lachowicz-2, Wojciech Rożentalski. Trener Zygmunt Narbuntowicz

Elblążanie, w których   składzie przeważają zawodnicy młodszego rocznika w tym spotkaniu byli bez szans. Gospodarze urządzili sobie festiwal strzelecki. Dobrze, że mamy to poza sobą.

MKS Truso Elbląg – KU AZS UZ Zielona Góra 20:30 (8:15)

MKS Truso Elbląg: Sylwester Wiśniewski, Kamil Marcjański, Sebastian Rem oraz Dominik Kochański-6, Adam Załuski-6, Kacper Szuszkiewicz-4, Adam Sielicki, Mateusz Karczewski, Kamil Bałdyga, Dawid Cyrson, Michał Błaszkiewicz-2, Jan Cybulski, Dominik Relidziński-1, Bartłomiej Lachowicz, Wojciech Rożentalski-1. Trener Zygmunt Narbuntowicz

Zaczęło się od prowadzenia Truso 3:0. W 15 minucie było 4:4, ale w końcówce pierwszej części serię błędów elblążan bezlitośnie wykorzystali rywale. Dobrze bronił Sebastian Ram (uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego), ale wprzy kontrach w sytuacji sam na sam był bezradny. Po przerwie druzyna z Zielonej Góry juz tylko kontrolowała sytuacje i powiększyła przewage do 10 trafień.

Orlen Wisła Płock – SPR Wybrzeże I Gdańsk 35:19 (13:12)

MKS Truso Elbląg – SPR Wybrzeże I Gdańsk 30:44 (13:19)

MKS Truso Elbląg: Sylwester Wiśniewski, Kamil Marcjański, Sebastian Rem oraz Dominik Kochański-5, Adam Załuski-6, Kacper Szuszkiewicz-3, Adam Sielicki-4, Mateusz Karczewski-5, Kamil Bałdyga, Dawid Cyrson, Michał Błaszkiewicz-5, Jan Cybulski-1, Dominik Relidziński, Bartłomiej Lachowicz-1, Wojciech Rożentalski. Trener Zygmunt Narbuntowicz

Zdecydowanie zbyt słaba defensywa elblążan napędzała grę rywali. Mimo zdobycia aż 30 bramek wysoka porażka i ostatnie miejsce w turnieju.

Orlen Wisła Płock – KU AZS UZ Zielona Góra 30:22 (14:12)

1 Orlen Wisła Płock  3  6  115:58

2 Wybrzeże I Gdańsk  3  4  106:82

3 AZS Zielona Góra  3  2  69:93

4 Truso Elbląg  3  0  67:123