Akademicy pokazali na co ich stać – Spryciarze ze Strzelna

Piłkarzom ręcznym AZS UWM Olsztyn mimo kompletu zwycięstw w lidze ostatnio się dostało, bo ich gra była daleka od oczekiwań. Krytykę wzięli sobie do serca i w niedzielnej potyczce w Toruniu rozgromili studentów z Uniwersytetu in. Mikołaja Kopernika 44:18 (21:9), grając efektownie i skutecznie przez pełne 90 minut. Zawodnicy WBS Bank Szczypiorniak, są szybcy, mają kondycje, niezłe już umiejętności, ale do zwycięstw ligowych potrzebny jest jeszcze sportowy spryt, taki jaki zaprezentowali zawodnicy Alfy Strzelno. Tego nam zabrakło stąd porażka   27:30 (13:15).

AZS UMK Toruń – AZS UWM Olsztyn 18:44 (9:21)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Robert Nalewajek-2, Piotr Pstrągowski-5, Maciej Rugień-2, Adam Ziarnicki-2, Łukasz Poluszewski-2, Mirosław Ośko-11, Kamil Rykowski-1, Łukasz Kowalczyk-3, Marcin Prorok-3, Szymon Wierzbicki-1, Radosław Dzieniszewski-8, Michał Osiński-4

Jedynie w pierwszych minutach gospodarze dotrzymywali kroku faworytom. W 4 minucie było 3:3 i od tego momentu przewaga kortownia zaczęła błyskawicznie rosnąć. Solidna obrona i kontry okazały się najprostsza drogą do zbudowania dużej przewagi. Trener Karol Adamowicz mógł więc spokojnie sięgnąć po wszystkich zawodników, a ci wykazywali dużą ochotę do gry. Każdy zanotował trafienie, a królem boiska został Mirosław Osko zdobywca aż 11 bramek. Oczywiście torunianie należą do najsłabszych ligowców, ale nawet z takim zespołem niełatwo jest wygrać różnica 26 bramek.

{gallery}adam27{/gallery}

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn – Alfa 99 Strzelno 27:30 (13:15)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta i Filip Wiejek oraz Maciej Malinowski-0, Tomasz Zaborowski-0, Bartosz Bartnicki-0, Bartosz Idzikowski-5, Marcin Wójcik-0, Łukasz Kozakiewicz-0, Rafał Pedynkowski-0, Dawid Batyra-0, Sebastian Koledziński-4,Łukasz Sypniewski-4, Michał Pieczul-0, Piotr Deptuła-3, Piotr Dzido-5, Paweł Deptuła-6.

W pierwszej części olsztynianie zagrali bardzo nieskutecznie. Trafiali w słupki, poprzeczkę, jakoś od początku brakowało w tym meczu szczęścia. Do 25 minuty oba zespoły szły równo było 10:10, ale końcówka tej części zdecydowanie należała do gości. Tuż po zmianie stron gospodarze zaatakowali i zdobyli cztery bramki z rzędu. Wydawało się, że wreszcie znaleźli sposób na przeciwnika i przejęli kontrolę. A jednak nie. Szczypiorniści Strzelna podnieśli się, szybko odzyskali prowadzenie. Potem w pełni wykorzystali grę w przewadze i raczej bez kłopotów dowieźli zwycięstwo.

Niewątpliwie słabszy mecz Szczypiorniaka, słaba koncentracja i to samo dotyczy skuteczności. Na listę strzelców wpisywali się tylko podstawowi zawodnicy.

Korona Koronowo LKS Kęsowo 25:23 (12:10)

AZS UMK Toruń –  AZS UWM Olsztyn 19:44 (9:21)

Szczypiorniak Olsztyn Alfa 99 Strzelno 27:30 (13:15)

pauzuje: MKS Grudziądz, AZS UKW Bydgoszcz

1. KS AZS UWM Olsztyn 6 6 0 0 12 202:130

2. UKS Alfa 99 Strzelno  7 5 0 2 10 213:205

3. AZS UKW Bydgoszcz  6 4  1 1  9 179:163

4. WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn  6 3 1 3 7 161:149