Awansem w II lidze – Osłabiony BSMS Bartoszyce be punktów w Czersku

W rozegranym w środę (13 października) awansem meczu II ligi (grup pomorska) piłkarzy ręcznych BSMS Bartoszyce przegrał w Czersku z MKS Handball 20:24 (9:12). Gospodarze byli zdecydowanym faworytem. To jeden z trzech zespołów, który jeszcze nie stracił punktów w tym sezonie. Tu też zachował czyste kontro, choć niczym szczególnym nie zaimponował. Drużyna z Bartoszyc popełniła sporo błędów ułatwiając zadanie rywalom. BSMS zajmuje przedostatnie miejsce z zerowym dorobkiem

MKS Handball Czersk – BSMS Bartoszyce 24:20 (12:9)

BSMS Bartoszyce: Maciej Gryczka, Kacper Habiński-6, Paweł Dziakiewicz-2, Cezary Lasota-1, Szymon Janowicz-1, Tomasz Stankiewicz, Kamil Sokólski, Łukasz Jurewicz, Filip Mazurek-2, Piotr Petrykowski-1, Filip Tokarz-4, Damian Dyszkowski-2, Tymoteusz Borysiuk-1.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Po rzutach Cezarego Lasoty i Kacpra Habińskiego, prowadzili w 4 minucie 2:0. Podziałało to na rywali mobilizujące i już w 7 minucie było 3:2 dla Czerska. W 19 minucie przewaga wzrosła do pięciu trafień (10:5) i to pozwalało gospodarzom na spokojną kontrole wydarzeń. Po zmianie stron zawodnicy z Bartoszyc trzymali się dzielnie do 38 minuty. Było wówczas 12:15, co dawało jeszcze nadzieję. Niestety seria błędów ułatwiła szczypiornistom z Czerska znacznie powiększyć dystans. Przy wyniku 21:13 w 47 minucie wszystko było przesądzone. Zespół BSMS zagrał w osłabionym składzie. Z uwagi na obowiązki (szkolne i zawodowe) zabrakło czterech graczy, w tym wiodących Dominika Pałasza i Korneliusza Lewonia.

1 MKS Handball Czersk 4 12 104:80

2 IKS Jeziorak Iława 3 9 110:62

3 Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 4 9 130:110

4 AZS Fahrenheit Gdańsk 4 9 119:105

5 Pogoń Handball Szczecin 4 9 117:103

6 MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 3 9 91:80

7 UKS Jedynka Kodo Morąg 3 6 93:93

8 KU AZS UKW Bydgoszcz 4 0 114:126