AZS UWM drugi w Brodnicy – Pech z bramkarzem

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn kontynuują przygotowania do rozgrywek II ligi. W sobotę uczestniczyli w turnieju w Brodnicy, gdzie zajęli drugie miejsce za gospodarzami. W imprezie uczestniczyło pięć zespołów, w tym trzy wyraźnie słabsze i wiadomo było, że o prymat zagrają miejscowy MKS i akademicy z Olsztyna. Po wyrównanej pierwszej połowie kontuzji doznał nasz bramkarz Mateusz Gawryś, a ponieważ nie mieliśmy drugiego między słupkami stanął kołowy Bartosz Bonk. Mecz przegraliśmy wyraźnie 23:31.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, mecze trwały 2 razy po 20 minut.

Wyniki AZS UWM Olsztyn:

z LKS Promień Kowalewo Pomorskie 33:17(17:10)
z LKS Przedecz 30:16(16:10)
z AZS UMK Monaco Toruń 32:19(18:11)
z MKS Brodnica 23:31(9:13)

Skład zespołu olsztyńskiego w tym turnieju:

Mateusz Gawryś oraz Piotr Pstrągowski, Patryk Terlecki, Maciej Rugień, Adrian Wojciechowski, Adrian Ziarnicki, Mateusz Głodowski, Kamil Rykowski, Tomasz Łazicki, Szymon Wierzbicki, Bartosz Bonk, Radosław Dzieniszewski.

Królem strzelców turnieju został Adrian Wojciechowski – 31 bramek (drugi w klasyfikacji był Radosław Dzieniszewski). Za najlepszego bramkarza uznano Mateusza Gawrysia, natomiast nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Artur Sadowski (MKS Brodnica)

Sparing Szczypiorniaka

Piłkarze ręczni II-ligowego Szczypiorniaka Olsztyn rozegrali w towarzyski mecz z juniorami i młodzieżowcami MMTS Kwidzyn ponosząc porażkę 36:37. Spotkanie miało kontrolny charakter grano w nietypowym wymiarze czasowym 3 razy 25 minut. We wtorek olsztynianie zmierzą się z zespołem ligowym Kuwejtu.