AZS UWM górą w Koronowie – Wzmocnili obronę i…odskoczyli

Po niepowodzeniach z drużynami Pomorza piłkarze ręczni AZS UWM odrabiają straty. W sobotę (2 marca) wygrali wyjazdowe spotkanie z Koroną Koronowo 28:26 (14:12). Po przerwie akademicy wzmocnili obronę i efekty przyszły błyskawicznie. W końcówce trener Karol Adamowicz dał pograć wszystkim zawodnikom.

Korona Koronowo – AZS UWM Olsztyn 26:28 (12:14)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński oraz Patryk Biliński-4, Robert Nalewajek-2, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-1, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-3, Bartłomiej Gniatkowski-0, Łukasz Olszewski-1, Kamil Nogal-0, Marcin Prorok-11, Szymon Wierzbicki-2.

Nie było to łatwe spotkania. Zwłaszcza w pierwszej części gospodarze grali bardzo ambitnie i kortowianie nie mogli znaleźć sposoby by przejąć inicjatywę. Korona prowadziła przez ponad 20 minut. Dopiero w końcówce pierwszej połowy AZS UWM zaskoczył rywali kilkoma akcjami i schodził na przerwę z przewaga. Powiększył ja do 6 bramek, głównie dzięki aktywnej obronie i skutecznym kontrom. Ponieważ zagrożenia większego nie było trener dal pograć wszystkim zawodnikom.

Bardzo dobry mecz rozegral Marcin Prorok, który w sobote rzucał często i celnie.