AZS UWM kontra Szczypiorniak – Iskrzyć będzie to pewne!

Drugoligowe derby piłkarzy ręcznych AZS UWM ze Szczypiorniakiem mają niedługą historię, ale zawsze są dużym wydarzeniem. Wprawdzie w elicie krajowej grają zawodnicy Warmii, ale nie da się ukryć, że jest to zespół, w którym olsztyńskich akcentów jest już niewiele, natomiast kibice nie raz wyrażali swe przywiązanie do zawodników stąd. I choć w II lidze za grę zawodnicy nie biorą żadnych pieniędzy to swą pasją, ambicją i walecznością potrafią, mimo popełnianych błędów, stworzyć pasjonujące widowisko. Takiego spodziewamy się w niedziele 4 grudnia o godz. 18 w sali VLO przy ul. Krasickiego.

 

O faworytach nie ma co mówić. W tym spotkaniu wszystko może się zdarzyć, bo w grę wchodzą nie tylko ligowe punkty, a przede wszystkim prestiż. Akademicy są liderem rozgrywek, coraz poważniej myślą o sportowym awansie, juniorzy Szczypiorniaka rozgrywki ligowe traktują jako formę przygotowań do rywalizacji o Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. Tu jednak plany strategiczne zostaną na chwilę odłożone, liczyć się będzie „tu i teraz”. Oby tylko zawodników nie poniósł nadmierny temperament. Iskrzyć będzie – to pewne, tego chyba nawet oczekują kibice, ale najważniejsze byśmy się nawzajem szanowali.

{gallery}derby2{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x