AZS UWM na obozie w Koszalinie – Zwycięski przerywnik z Gwardią

Od 12 sierpnia piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn przebywają na zgrupowaniu w Koszalinie, kontynuując przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Drużyna przed sezonem wzmocniła się kilkoma wartościowymi zawodnikami. Do zespołu dołączyli m. in. Szymon Hegier, Marcin Prorok (w roli rozgrywającego, a nie bramkarza) i Mirosław Ośko. W pierwszym sparingu kortowianie pokonali miejscową Gwardię Koszalin (ligowy rywal) 29:27 (13:13).

Gwardia Koszalin – AZS UWM Olsztyn 27:29 (13:13)

AZS UWM: Koledziński – Nalewajek 1, Pstrągowski 1, Wojciechowski 8, Hegier 6, Olszewski, Ośko 4, Rykowski, Kowalczyk 2, Prorok 4, Wierzbicki, Dzieniszewski 3

Oczywiście mecze w okresie przygotowawczym mają charakter wybitnie szkoleniowy, ale zawsze jest przyjemnie wygrać na boisku rywala, tym bardziej, że olsztynianie wystąpili w osłabionym składzie bez narzekających na urazy: Mateusza Gawrysia, Patryka Bilińskiego i Michała Osińskiego i Adama Ziarnickiego. W czwartek (18 sierpnia) przeciwnikiem olsztynian będzie Kar-Do Spójnia Gdynia.

Sparingi mają dla akademików duże znaczenie. Do kadry dołączyło kilku kluczowych zawodników, którzy szybko muszą zaaklimatyzować się w drużynie i znaleźć wspólny język z partnerami.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x