AZS UWM obronił przewagę – Złota bramka Łukasza Olszewskiego

Gdy piłkarze ręczni AZS UWM schodzili na przerwę z wynikiem 18:12 wydawało się, że druga część meczu będzie formalnością i gospodarze pewnie zainkasują dwa punkty. Młodzież z Grudziądza nie zrezygnowała jednak z walki. Zastosowała bardzo agresywną obronę czym trochę kortowian zaskoczyła. W 57 minucie był remis 25:25, końcówka przebiegała w nerwowej atmosferze, obie strony grały w osłabieniu. Celny rzut Łukasza Olszewskiego w ostatniej minucie dał nam upragnione zwycięstwo 26:25 (18:12), choć trzeba było jeszcze tej przewagi bronić.

AZS UWM Olsztyn – MKS Grudziądz 26:25 (18:12)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński oraz Patryk Biliński-7, Robert Nalewajek-1, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-1. Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-1, Łukasz Olszewski-8, , Mariusz Pieńkowski-0, Kamil Nogal-0, Marcin Prorok-4, Szymon Wierzbicki-0.

Po pierwszym wyrównanym kwadransie akademicy uzyskali dość wyraźna przewagę. Dobrze bronili, a kontrataki zrobił swoje. Świetnie w tym okresie spisywał się Marcin Prorok, który oprócz pracy w defensywie świetnie dogrywał piłki. Z roli egzekutorów dobrze wywiązywali się Łukasz Olszewski i Patryk Biliński, choć tego ostatniego czasami ponosiła fantazja i zbyt szybko decydował się na rzuty.

Po przerwie nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji. MKS zagrał z wielka ambicją i wyrównał straty w 57 minucie. Atmosfera zagęściła się. Zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Ostatnie słowo należało do AZS UWM. Łukasz Olszewski wykorzystał kontrę. Rywale mieli szanse, bowiem do syreny brakowało 40 sekund. Na szczęście gospodarzom udało się przechwycić piłkę, a potem spokojnie przetrzymali ją do końca.