AZS UWM sposobi się do II ligi – Będziemy na pewno mocniejsi

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn w poprzednich rozgrywkach II ligi znaleźli się w środku tabeli, ujawniając wszakże spore możliwości. Przy większej stabilizacji formy z całą pewnością można było pokusić się o lepszy wynik. Stąd nasze oczekiwania co do następnych rozgrywek, bowiem młodzi zawodnicy poczuli już ligową atmosferę, opuściła ich paraliżująca trema, a to powinno zaprocentować. Trener Karol Adamowicz na finiszu minionego sezonu twierdził, że drużynę stać na dużo więcej.

– I zdania nie zmieniam – mówi szkoleniowiec akademików, tym bardziej, że zadbaliśmy o to by wzmocnić kadrę. Oczywiście nie stać nas na spektakularne transfery, natomiast oferujemy możliwość połączenia kariery sportowej z dalszą edukacją. W nowym roku akademickim stadia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpocznie czwórka zawodników: trzech z Brodnicy, jeden z Ostrołęki. Są to oczywiście młodzi ludzie, ale mający za sobą kilka lat szkolenia i mam nadzieję, że ich obecność podniesie wartość zespołu. Zdołaliśmy też utrzymać w Olsztynie Adriana Wojciechowskiego, o którego zabiegały kluby ekstraklasy. Wiadomo jednak, że bardzo utalentowany snajper nie znalazłby jeszcze miejsca w podstawowym składzie takiej drużyny, więc doszliśmy do wniosku, że można jeszcze trochę poczekać. Oczywiście ewentualny transfer jest możliwy w każdej chwili. Na pewno nie będziemy przeszkadzać w rozwoju talentu, ale Adrian musi przede wszystkim grać.

-AZS UWM to mieszanka rutyny z młodością. Co ze starszymi zawodnikami, którzy kiedyś występowali w ekstraklasie, w Travelandzie Społem?

Kamil Kwiecień i Marek Rozporski zostają u nas. W dalszym ciągu liczę na ich wysokie umiejętności i doświadczenie. Sęk w tym, że po zakończeniu nauki podjęli pracę, założyli rodziny i nie ma gwarancji, że trenować będą tak jak inni. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. Jeśli jednak nie będą w pełni przygotowani do takiego wysiłku ich szanse na grę w pełnym wymiarze zmaleją.

– Jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu?

-Na razie zgodnie z planem. W poprzednim tygodniu ćwiczyliśmy na siłowni i terenie w Kortowie, od kilku dni oprócz przedpołudniowych zajęć ze sztangami doszły popołudniowe w hali w Parku Im. Janusza Kosocińskiego. W piątek (6 sierpnia) wybieramy się na obóz do Ciechanowa, gdzie kontynuować będziemy treningi i rozegramy spotkania sparingowe z I-ligowym Jurandem i z drużyna Ostrołęki. Pod koniec sierpnia w Olsztynie chcemy zorganizować turniej z udziałem Travelandu Społem, Jurandu Ciechanów i być może Techtransu Elbląg. Tu jednak brakuje jeszcze potwierdzeń uczestników i nie wykluczone są drobne zmiany.

– Czego możemy oczekiwać od akademików w zbliżającym się sezonie?

– Nie ukrywam, że chcemy się włączyć do rywalizacji o awans, zadowoli nas miejsce w czołowej trójce. Jestem przekonany, że będziemy silniejsi niż poprzednio, ale nie wiadomo co zaprezentują rywale. Słyszałem, że Pomezanię Malbork ma wzmocnić Piotr Frelek, spadł z I ligi solidy zespół z Gryfina. Tak do końca nie wiadomo na co stać będzie Gwardię Koszalin. Trwają przymiarki personalne i dopiero po ostatecznych transferach będziemy wiedzieć kogo na co stać. My postaramy się wypaść jak najlepiej. A czy to wystarczy?

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x