AZS UWM zremisował w Grudziądzu – Lider w poważnych opałach

Kontuzje przetrzebiły zespół lidera rozgrywek piłkarzy ręcznych drugiej ligi. AZS UWM Olsztyn  po porażce z Bydgoszczy z silnym AZS-em znów nie zdobył kompletu punktów. Tym razem tylko zremisował w Grudziądzu z MKS-em 27:27 (12:14). Drużyna niestety nie przypomina monolitu sprzed kilku tygodni, a zbliża się finisz. Jest jeszcze zapas punktowy, ale z taką grą można tę przewagę roztrwonić. Przed drużyną trudne dni. Trzeba popracować nad organizacją poczynań , koordynacją działań obronnych i ofensywnych, a wszystko musi odbywać się  w trakcie ligowej rywalizacji. Nie da się ukryć, że presja będzie dodatkowym obciążeniem.

MKS Grudziądz – AZS UWM Olsztyn 27:27 (14:12)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-0, Robert Nalewajek-0, Piotr Pstrągowski-1, Patryk Terlecki-2, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-0, Szymon Hegier-4, Mirosław Ośko-8, Kamil Rykowski-0, Mariusz Pieńkowski-0, Szymon Wierzbicki-0, Piotr Wiśniewski-1, Radosław Dzieniszewski-10, Michał Osiński-0

{gallery}uw19{/gallery}

Akademicy rozegrali słabe spotkanie, zwłaszcza w pierwszej części. Dziurawa obrona prowokowała gospodarzy do ataku, dodawała im pewności siebie. Na szczęście nieźle bronili bramkarze i przewaga do przerwy nie była zbyt duża.

Po zmianie stron było dużo lepiej, zwłaszcza w początkowej fazie. Już w 34 minucie AZS UWM doprowadził do remisu 15:15, potem zyskiwał przewagę, która urosła do trzech trafień w 52 minucie (26:23). I gdy wydawało się, że komplet punktów jest pewny kortowianie pogubili się w końcówce pozwalając rywalom na wyrównanie.

Przykra niespodzianka, z którą trzeba się pogodzić. Najważniejsze jednak by zespół jak najszybciej wrócił do równowagi.