Bardzo trudny mecz „Meblarzy” – Trzeba cieszyć sie z remisu

Po bardzo dobrym występie w Lesznie liczyliśmy na „poprawkę” i kolejne punkty piłkarzy ręcznych KS Meble Wójcik w spotkaniu przed własna publicznością. Remis z Wolsztyniakiem 27:27 (12:15) nie jest więc wynikiem wymarzonym, ale biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności ten jeden punkt tez należy szanować. Drogo gospodarzy kosztował krótki kryzys przed przerwą. Trzeba było odrabiać straty i dopiero celny rzut Tomasza Maluchnika doprowadził do remisu.

Meble Wójcik Elbląg – Wolsztyniak Wolsztyn 27:27 (12:15)

Meble Wójcik: Marek Wróbel, Jacek Krawczyk – Leszek Michałów 7 Grzegorz Szczepański 6, Tomasz Maluchnik 4, Jakub Fonferek 3, Mirosław Ośko 2 , Adam Nowakowski 2, Wiktor Jędrzejewski 1, Damian Spychalski 1, Kamil Grablewski 1, Michał Gryz, Jakub Lipczyński, Łukasz Lewandowski 0 , Damian Malandy 0

Elblążanom nie udała się końcówka pierwszej części, kiedy stracili kilka bramek z rzędu i schodzili z boiska na przerwę ze stratą trzech trafień. Później trzeba było gonić, Olsztyniak grał jednak dobrze i cały czas utrzymywał prowadzenie. Do 58 minuty kiedy Tomasz Maluchnik wyrównał na 27:27. Potem gospodarze skutecznie bronili ciężko wywalczonego punktu. Wolsztyniak okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem i choć przed meczem liczyliśmy na całą pulę z remisu też trzeba być zadowolonym.