Bardzo ważne punkty w Ciechanowie – Nie było chwili wytchnienia

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn wygrali w Ciechanowie ostatni mecz zasadniczej rundy z Jurandem 29:27 (17:15), ale wbrew oczekiwaniom spotkanie okazało się bardzo trudne. Nie było ani chwili na złapanieoddechu, rezultat cały czas na stylu i dłuższa chwila kryzysu mogła kosztować wiele. A końcowy rezultat miał ogromne znaczenie, bowiem obie siódemki grać będą o utrzymanie się w superlidze. Wygranie takiego meczu liczy się podwójnie.  Najważniejsze, że olsztynianie wytrzymali fizycznie i psychicznie bardzo nerwową końcówkę i co jest nie bez znaczenia wygrali drugi mecz z rzędu.

Jurand Ciechanów – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 27:29 (15:17)

Jurand Ciechanów: Marek Wróbel i Rafał Grzybowski oraz Oleg Semenom-2, Konrad Rurarz-3, Adrian Piórkowski-6, Damian Piórkowski-2, Michał Prątnicki-1, Tomasz Klinger-10, Łukasz Jurkiewicz-0, Damian Malandy-0, Tarcijonas-3

Warmia Anders Group Społem Olsztyn: Kazimierz Kotliński, Sebastian Sokołowski, Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-4, Mateusz Jankowski-3, Mariusz Gujski-6, Jacek Zysk-4, Bartosz Wuszter-0, Tomasz Garbacewicz-4, Dominik Płócienniczak-0, Michal Bartczak-1, Krzysztof Szymkowiak-0, Michal Krawczyk-3, Marcin Malewski-4

{gallery}mario11{/gallery}

Od początku mecz bardzo wyrównany z minimalna przewagą Warmii, która jednak nie potrafiła odskoczyć na większa liczbę bramek. Chwila słabości kosztowała nas nawet utratę prowadzenia (25 minuta 14:13 dla gospodarzy), ale jeszcze przed przerwą olsztynianie zdołali z nawiązka odrobić dystans. I tak było prawie do końca. W 55 minucie przy wyniku 26:25 dla Warmii wszystko było możliwe. Wiadomo jak trudne są końcówki w spotkaniach wyjazdowych. Warmiacy trzymali jednak nerwy na wodzy, zagrali skoncentrowani i sięgnęli po komplet punktów. Biorąc pod uwagę nadal trudności kadrowe to cenne zwycięstwo. Musimy niestety zejść z pułapu wielkich oczekiwań i zadowalać się mniejszymi sukcesami. Trzeba się po prostu utrzymać w superlidze, a to zwycięstwo to poważy krok do przodu

Dobry mecz Mariusza Gujskiego, pokazał się też Tomasz Garbacewicz. Przed nami jednak bardzo trudne spotkania. Walka o byt wyzwala dodatkowe emocje i tu nikt nie będzie się oszczędzał.