Bezbarwny Start w Kobierzycach – Osłabienia dały znać o sobie

W meczu 6 kolejki spotkań superligi piłkarki ręczne EKS Start Elbląg przegrały na wyjeździe z zespołem KPR Gmina Kobierzyce 25:32 (10:17). Zwycięstwo gospodyń zasłużone. Prowadziły praktycznie przez całe spotkanie, były lepsze w każdym elemencie gry. Start wypadł słabo, ale trzeba też przyznać, że przystąpił do meczu bez wiodących zawodniczek Justyny Świerczek, Aleksandry Dronzikowskiej i Aliony Shupyk.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 32:25 (17:10)

EKS Start Elbląg: Magdalini Kepesidou, Wioleta Pająk, Paulina Stapurewicz-4, Barbara Choromańska-4, Joanna Waga-2, Hanna Yashchuk-1, Katarina Bojicic-, Milica Rancic-3, Nikola Szczepanik-7, Katarzyna Cygan, Joanna Gędłek, Alicja Pękala-2, Vanesa Agovic-2

Po pierwszych w miarę wyrównanych minutach inicjatywę przejęły szczypiornistki Kobierzyc. Po kwadransie było 8:5, a po 30 minutach już 17:10. Elblążanki po przerwie przez chwilę zaatakowały z większą werwą w 44 minucie zmniejszyły straty do trzech trafień (19:22), ale zapał szybko się skończył i KPR znów w pełni opanował sytuację. Potencjał elblążanek bez kilku czołowych zawodniczek wyraźnie osłabł i w tej sytuacji takiego scenariusza można było się spodziewać.

Eurobud JKS Jarosław – Metraco Zagłębie Lubin 22:30

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 42:22

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Młyny Stoisław Koszalin 33:28

KPR Gminy Kobierzyce -EKS Start Elbląg 32:25

1 MKS Perła Lublin 6 15 185:154

2 Metraco Zagłębie Lubin 6 15 162:137

3 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 6 11 173:151

4 KPR Gminy Kobierzyce 5 9 134:121