Bezcenne punkty w Lubinie – Warmia wytrzymała do końca

W Lubinie gra się ciężko, o czym przekonali się nawet absolutni hegemoni superligi szczypiorniści Vive Kielce, którzy wydarli punkty gospodarzom w ostatniej chwili. Tym bardziej trzeba docenić niedzielne zwycięstwo Warmii AndersGroup Społem w wyjazdowej potyczce z Zagłębiem 32:29 (18:18). To był prawdziwy bój przez 60 minut. Olsztynianie wykorzystali właściwy moment, „odskoczyli” na trzy bramki i tak się skończyło.

Zagłębie Lubin – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 29:32 (18:18)

Warmia: Sokołowski, Boniecki — Moszczyński 1, Jankowski 2, Hegier, Gujski 3, Molenda, Kopyciński 5, Bartczak 3, Rumniak 8, Nowak 4, Krawczyk 5, Malewski 1.

Bardzo wyrównane spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Częściej prowadzili gospodarze, ale  olsztynianie nie dali im „odskoczyć”. W drugiej odsłonie Warmia wykorzystała moment słabości Zagłębia. Wypracowała trzybramkową przewagę, której pilnowała jak źrenicy w oku.

Końcówka bardzo rozsądna, nie było więc nerwowych chwil, za to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe.