Cegłowski Turniej Pierwszego Kroku 2021 – Sukces młodych gołdapianek, radość ogromna

Fot UKS Jaćwingowie Gołdap
W weekend (19/20 czerwca) najmłodsze zawodniczki UKS Jaćwingowie Gołdap z rocznika 2010-12 uczestniczyły w swoim pierwszym turnieju piłki ręcznej w Cegłowie (woj. mazowieckie) . Mimo długiej podróżny przystąpiły chętne do sportowej walki. W grze udział wzięło 101 zawodniczek, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Rozegrano 15 meczów, a najlepsze okazały się szczypiornistki z dalekiej Gołdapi.

Dziewczyny przystąpiły do pierwszego meczu mocno skoncentrowane wygrywając 16-2. Wtedy było już wiadomo, że będziemy liczyć się w walce o medale. Kolejne mecze to również pewne zwycięstwa gołdapianek. Najwięcej emocji przyniósł mecz z Węgrowem o złoto, również wygrany. Na uwagę zasługuje forma rozgrywek. Każdy mecz składał się z trzech sześciominutowych tercji. W pierwszej grały zawodniczki najbardziej doświadczone, w drugiej te o średnim zaawansowaniu, w trzeciej najmłodsze i to była podstawowa zasada turnieju. Każdy miał równe szanse. Nieoficjalną klasyfikacje strzelczyń wygrała Milena Buczyńska z Gołdapi rzucając 18 bramek, a za najlepsza zawodniczkę w zespole uznano Maję Siemieiuk.

Kolejność

1 UKS Jaćwingowie Gołdapianek2

2 UKS Niedźwiadek Węgrów,

3 UKS Jutrzenka Junior Cegłów,

4 MSPR Junak Włocławek

5 MKS Pogoń Siedlce,

6 KPR ROKIS Radzymin

Skład UKS Jaćwingowie Gołdap:

Klaudia Żurawska, Anna Przystawska, Kiara Racis, Zosia Zarzycka, Mila Buczyńska, Zuzia Frydrych, Jula Frydrych, Emka Kuptel, Ola Wińska, Ola Skiba, Lena Jankowska, Natalka Pawlukanis, Daria Angielczyk, Maja Siemieniuk, Ania Zalewska, Lena Predko, Ola Siwczyńska, a wsparcie trenerskie zawodniczkom dodatkowo zapewniły starsze koleżanki- Wiktoria Grażulis i Marta Wieczorczuk.

Młode bohaterki wróciły do domu po północy, radość czekających rodziców była równie ogromna. Należy też wspomnieć, że starsze zawodniczki z rocznika 2006, dwa tygodnie wcześniej zajęły drugie miejsce na turnieju w Łukowie w woj. lubelskim. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i wakacje.

Wyjazdy na turnieje możliwe były dzięki wsparciu Powiatu Gołdapskiego oraz Gminy Gołdap.

Relację przesłał trener Andrzej Sztuk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Gołdap Piłka ręczna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x