Ciekawy kontakt z gminą Bissendorf – Takie doświadczenia to skarb

Na zaproszenie gminy Purda przyjechała grupa sportowców z miejscowości Bissendorf w Dolnej Saksonii. A ponieważ goście są zawodnikami piłki ręcznej w sobotę zorganizowano wielomecz z udziałem zespołów olsztyńskiego Szczypiorniaka i Orlika Reszel. Spotkania odbyły się w V Liceum Ogólnokształcącego i okazały się dla obu stron cenny doświadczeniem. Dwa mecze wygrali Niemcy, dwa Polacy, bilans więc wyszedł na zero.

 W młodszych grupach wiekowych wyższość gości z Bissendorfu nie podlegała dyskusji. Młodziczki Szczypiorniaka przegrały 9:35, młodzicy 13:40 i rezultaty mówią wszystko. Szkolenie w Niemczech rozpoczyna się bardzo wcześnie i w kategorii młodzików funkcjonują już dobrze wyselekcjonowane drużyny. Jest się więc od kogo uczyć.

W kategorii juniorów było znacznie lepiej. Dziewczęta z Reszla pokonały swe przeciwniczki 33:28, po bardzo zaciętym, dobrym spotkaniu. Zespół Orlika rzadko ma okazję w regionie rozegrać taki mecz. Do przerwy reszelanki prowadziły 17:11, potem jednak rywalki odrobiły dystans i doszło do ciekawej końcówki, zwycięskiej dla Polek. Najwięcej bramek zdobyły: Magdalena Stachelek 9 i Magda Subocz 7.

Jeszcze bardziej zacięte spotkanie rozegrali juniorzy Szczypiorniaka z rówieśnikami z Niemiec. Końcowy wynik 31:30 (17:16) dla olsztynian świadczy o bardzo wyrównanym przebiegu. Żadna ze stron nie uzyskała większej przewagi i emocje trwały od pierwszej do ostatniej minuty. W drużynie Szczypiorniaka najcelniej rzucali: Paweł Deptuła – 9 bramek. Piotr Deptuła – 6, Piotr Dzido – 6, Tomasz Zaborowski – 3 i Łukasz Sypniewski – 3.

Po zakończonych meczach młodzież spędziła wieczór przy wspólnym grillowaniu i na dyskotece. Jest nadzieja, że niebawem dojdzie do rewanżów. Dla piłkarzy ręcznych z naszego regionu byłby to wyjątkowo korzystny układ.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x