Ciężka przeprawa Warmii Energa – W Uranii emocje i radosny finał

Piłkarze ręczni I-ligowej Warmii Energa Olsztyn pokonali w sobotę (24 października) w Uranii KSPR Gwardie Koszalin 28:27 (12:13). Goście zresztą zgodnie z oczekiwaniami postawili bardzo wysokie wymagania. Mecz był bardzo wyrównany, prowadzenie zmieniało się i doszło do nerwowej końcówki, w której olsztynianie wykazali dużą dojrzałość. Prowadząc nie ryzykowali, grali uważnie i zainkasowali bezcenne trzy punkty.

Warmia Energa Olsztyn – KSPR Gwardia Koszalin 28:27 (12:13)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Cezary Kucharczyk, Krystian Matusiak, Marcin Laskowski-1, Marek Starzec-1, Damian Didyk-3, Adam Konkel-1, Mateusz Kopyciński-4, Michał Sikorski-1, Wojciech Golks-4, Jakub Zemelka-3, Michał Klapka-4, Piotr Dzido-3, Marcin Malewski-3.

Oba zespoły stworzyły bardzo emocjonujące widowisko. Od początku rozgorzała walka. Po kwadransie było 7:7. W 24 minucie olsztynianie prowadzili 10:9, ale końcówka należała do rywali, którzy schodzili na przerwę przy korzystnym dla siebie wyniku 13:12. Druga połowę lepiej rozpoczęli gwardziści. W 36 min osiągnęli trzybramkową przewagę (16:13) i mimo wysiłków gospodarzy utrzymywali ją długo. Jeszcze w 49 min. było 22:19 dla Koszalina. W ostatnich dziesięciu minutach Warmia zaangażowała się w grę maksymalnie. Doprowadziła w 54 minucie do remisu 24:24 i to był już dobry sygnał. Ale sprawa końcowego wyniku nadal była otwarta. W 58 notowaliśmy jeszcze remis 25:25. Wtedy dwie bramki zdobyte Damiana Didyka i Piotra Dzido dały nam przewagę. Tak doświadczony zespół jak Warmię nie mógł tego zaprzepaścić. Goście wprawdzie walczyli ambitnie, ale nic już nie mogli wskórać. Przy stanie 27:26 Adam Konkel rzucił celnie i to zapewniło olsztynianom bardzo cenne zwycięstwo. Gwardziści wprawdzie zmniejszyli rozmiary porażki, ale przy piłce była Warmia i dotrwała do końca.