Ciężko się gra w strefie 9-12 – Start Elbląg minimalnie lepszy

Piłkarkom ręcznym Startu Elblag bardzo mało zabrakło by zakwalifikować się do czołowej ósemki superligi i grać o medale. Gdy się nie udało, oczekiwaliśmy raczej łatwych spotkań w strefie 9-12, bowiem podopieczne trenera Gościńskiego potrafiły przeciwstawić się najlepszym. Tymczasem udział w ostatniej fazie rywalizacji to prawdziwa droga przez mękę. Najpierw porażka z AZS AWF Gardinia Wrocław, a w niedzielę (11 marca) z najwyższym trudem wywalczone zwycięstwo nad Pogonią Baltica Szczecin 24:23 (14:14). Zanosiło się nawet na przegraną. Dopiero zryw po przerwie i szczęśliwa gra w końcówce pozwoliły na zdobycie kompletu punktów.

Start Elbląg- Pogoń Szczecin 24:23 (14:14)

Start: Kordunowska, Kędzierska – Szlija 3, Szott 1, Matouskowa, Sądej 2, Cekała 2, Wolska 12, Janaczek 2, Aleksandrowicz, Kędzierska, Wasak 2, Konefał, Woronko, Ocalewicz, Szulc, Jałoszewska

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla elblążanek, które dopiero pod koniec pierwszej części zdołały dogoń rywalki. Potem oobjęły prowadzenie, ale ostatnie minuty znów okazały sie dramatyczne. Dobra postawa w bramce Eweliny Kędzierskiej i zwycięski rzut Katarzyny Cekały dały bardzo cenne jak sie okazuje punkty. To co miało być spacerkiem przerodziło sie w walke i tak chyba będzie do samego końca.

AZS AWF Gardinia Wrocław – UKS Finepharm Polkowice 40:21 (21:10)

EKS Start Elbląg  – SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (14:14)

9.AZS AWF Gardinia Wrocław  24  9  2  13  592:643 20

10.EKS Start Elbląg  24  10  0  14  687:669  20

11.SPR Pogoń Baltica Szczecin  24  5  1  18  594:757  11

12.UKS Finepharm Polkowice  24  0  0  24  470:862  0