Co sie dzieje z Techtransem? – Dali plamę w takim momencie…

Gdy przed tygodniem elbląski zespół Wójcik Meble Techtrans wygrał arcyważny mecz w Malborku wydawało się, że to pozytywny sygnał, który oznacza marsz w górę tabeli. Tymczasem w kolejnej potyczce I-ligowej na własnym boisku z młodą drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska gospodarze przegrali 26:31 (13:14) i to w stylu, o którym chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Nie będzie to łatwe, bowiem ta porażka na dłużej usadowiła nad w ogonie tabeli. Czy zlekceważyli przeciwnika? Chyba tak i za to spotkała ich bolesna kara.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – SMS ZPRP Gdańsk 26:31 (13:14)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski, Mateusz Zimakowski, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-1, Krzysztof Kłosowski -8, Grzegorz Perwenis-4, Kamil Dukszto-2, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-2, Robert Długosz-0, Kamil Grablewski-2, Tomasz Maluchnik-2, Jakub Fonferek-4, Grzegorz Szczepański-0, Maciej Wasilenko-1

Do przerwy nie wyglądało to jeszcze tak źle. Młodzi gdańszczanie byli szybcy, wybiegani, ale tego można było się spodziewać. Wydawało się jednak, że doświadczenie i taktyka są po stronie gospodarzy i z nadwyżką zrekompensują atuty gości. Wprawdzie rywale prowadzili po 30 minutach jedną bramkę, ale przecież to żadna strata. Tymczasem drugą część elblążanie rozpoczęli fatalnie. Pierwszy kwadrans przegrali 3:9 i tak zrodził się dystans, który już był nie do odrobienia.

Żal ogromnie straconej szansy, ale akurat w tym meczu Techtrans na zwycięstwo nie zasłużył. Nieźle bronił Henryk Rycharski, ale koledzy z pola nie potrafili tego wykorzystać. Imponująco wygląda dorobek strzelecki Krzysztofa Kłosowskiego, warto jednak dodać, że pięć z ośmiu bramek zdobył z zrzutów karnych.