Ćwierćfinały MP juniorek młodszych – Radość w Reszlu, Truso tylko tłem

Zespoły Orlika Reszel i Truso Elbląg rywalizowały w ten weekend  w ćwierćfinalach MP .To dla faworytów spacerek, dla naszych drużyn trudna próba. Szczypiornistki Orlika Reszel występując przed własna publicznością wykorzystały szansę i zajmując drugie miejsce (za Jutrzenką Płock) przeszły do dalszej fazy MP. Najlepszą zawodniczka turnieju została kadrowiczka z Reszla Lucyna Trzczak. Truso  Elbląg w Łomży okazało się zdecydowanie najsłabszą druzyna. Trzy porażki i to bardzo wysokie zatrzymały zespół na etape ćwierćfinału. Na wiecej elblążanek nie było stać.

Grupa C

Reszel

I dzień

Orlik Reszel – Łukovia Łuków 35:25 (19:8)

Orlik Reszel: Agata Radwan, Natalia Rudyk oraz Aleksandra Wysocka-8, Lucyna Trzczak-7, Patrycja Paradowska-7, Klaudia Pikała-6, Natalia Zięba-3, Julia Kraszewska-1, Aleksandra Jóźwiak-2, Marlena Chabera-1, Laura Zyśk-0, Klaudia Lipińska-0. Trener Urszula Bogdańska.

Świetny mecz Orlika, zwłaszcza w pierwszej części. Reszelanki grały szybko i agresywnie, zyskując coraz wiekszą przewagą. Świetnie broniła Natalia Rudyk, a w polu brylowały kadrowiczki: Lucyna Trzczak i Aleksandra Wysocka, którym dzielnie sekundowały Patrycja Paradowska i Klaudia Pikała. Po przerwie Orlik nieco zwolnił tempo, oszczędzając siły na następne trudne mecze.

II dzień

Orlik Reszel – Olimpia Nowy Sącz 26:26 (13:15)

Orlik Reszel: Agata Radwan, Natalia Rudyk oraz Aleksandra Wysocka-5, Lucyna Trzczak-9, Patrycja Paradowska-3, Klaudia Pikała-8, Natalia Zięba-1, Julia Kraszewska-0, Aleksandra Jóźwiak-0 Marlena Chabera-0, Laura Zyśk-0, Klaudia Lipińska-0. Trener Urszula Bogdańska.

Niezwykle zacięte spotkanie, w którym reszelankom przyszło odrabiać straty. W pierwszej części prowadzenie często zmieniało się. Orlik najpierw przegrywał 0:3, potem przejął inicjatywę, ale w końcówce tej części skuteczniejsze okazały się rywalki. Po zmianie stron było już niewesoło. „Góralki” odskoczyły na cztery bramki (34 min.) i dopiero po kwadransie Orlik wyrównał na 23:23, W 56 minucie Olimpia miała dwie bramki przewagi. Całe szczęście, że w ostatnim fragmencie karę dwóch minut otrzymała ich najlepsza snajperka (13 bramek). Reszelanki w 59 minucie wyrównały, potem miały jeszcze szansę, ale straciły piłkę. Rywalki przez minutę oblegały naszą bramkę, ale wynik nie uległ zmianie. Czy ten remis zapewni nam awans? Chyba tak. Mamy duzo lepszy bilans bramkowy od Olimpii i nic nie powinno odebrac nam przynajmniej drugiego miejsca. A przeciez mozna powalczyc o pierwsze.

III dzień

Orlik Reszel – Jutrzenka Płock 22:29 (9:14)

Orlik Reszel: Agata Radwan, Natalia Rudyk-1 oraz Aleksandra Wysocka-6, Lucyna Trzczak-9, Patrycja Paradowska-1, Klaudia Pikała-4, Natalia Zięba-0, Julia Kraszewska-2, Aleksandra Jóźwiak-0  Marlena Chabera-1, Laura Zyśk-0, Klaudia Lipińska-0. Trener Urszula Bogdańska.

Reszelanki, które awans już miały zapewniony po zwycięstwie Łukovii rozpoczęły mecz mało skoncentrowane i dały się zaskoczyć rywalkom. Prowadzenie Jutrzenki 10:2 zapowiadało wysokie zwycięstwo gości, ale Orlik zdołał opanować sytuację i zaczął odrabiać straty. Rywalek wprawdzie nie dogonił, ale uzyskał przyzwoity wynik z zespołem starszym i wiele już potrafiącym. Z zespole Płocka brylowała Martyna Borysławska – która w niedzielę zdobyła aż 12 bramek i wygrała klasyfikację snajperek. Za najlepsza zawodniczkę turnieju uznani Lucynę Trzczak z Orlika. Gospodarze świetnie przygotowali się do imprezy. Czołowe zespoły otrzymały nagrody, wyróżniono również wybijające się zawodniczki. To bardzo miłe, bo nie wszędzie pamiętają o takich gestach, uważając, że imprezy mistrzowskie od tego zwalniają.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Olimpia Nowy Sącz 49:21 (22:9)

LUKS Orlik Reszel – SPR Łukovia Łuków 35:25 (19:8)

SPR Łukovia Łuków  – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 29:35

LUKS Orlik Reszel – UKS Olimpia Nowy Sącz 26:26 (13:15)

UKS Olimpia Nowy Sącz – SPR Łukovia Łuków 20:33 (12:15)

LUKS Orlik Reszel- AZS PWSZ Jutrzenka Płock 22:29 (9:14)

Truso Elbląg  – UKS Dwójka Lublin 33:41 (18:19

Truso Elbląg: Ewa Szczygieł i Sandra jabłońska oraz Ewelina Ziajka-7, Karolina Dzik-2, Agata Pułka-1, Agata Mazur-0, Daria Gerej-11, Małgorzata Szatkowska-2, Karolina Dul-4, Agata Kwiatkowska-7, Monika Szerszewska-1, Agata Pawłowska-0, Aleksandra Topolska-0

Do przerwy elblążanki trzymały się dzielnie i mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Decydujące okazało się kilka minut po zmianie stron. Lublinianki wykorzystały kary nałożone na zawodniczki Truso i odskoczyły na kilka bramek. Odebrały ochotę do gry szczypiornistkom z Elbląga i wygrały dość pewnie. Biorąc pod uwagę, że w grupie jest jeszcze Kwidzyn, trudno będzie znaleźć się w premiowanej dwójce.

II dzień

UKS Dwójka Łomża – Truso Elbląg 42:23 (18:7)

Nie udało nam się skontaktowac z trenerem, ale wynik jasno odwiercedla co sie działo. Az strach pomysleć co sie będzie działo w meczu z Kwidzynem…

III dzień

Truso Elbląg – MTS Kwidzyn 31:48 (12:28)

Kolejna wysoka porażka, ale jeszcze w granicach przyzwoitości, choć pierwsza częśc zapowiadała pogrom. Cóż, najlepiej o tym turnieju jak najszybciej zapomnieć, Jakieś wnioski trzeba jednak wyciągnąć

UKS Dwójka Lublin – MKS Truso Elbląg 41:33 (19:18)

GUKS Dwójka Łomża – MTS Kwidzyn 19:33

MTS Kwidzyn – UKS Dwójka Lublin 46:12 (20:8)

GUKS Dwójka Łomża – MKS Truso Elbląg 42:23 (18:7)

MKS Truso Elbląg – MTS Kwidzyn 31:48 (12:28)

GUKS Dwójka Łomża – UKS Dwójka Lublin 27:15 (13:4)

1MTS Kwidzyn  3  6  127:62

2 UKS Dwójka Łomża  3  4  88:71