Ćwierćfinały MP juniorek młodszych – Truso najlepsze w Przemyślu, Orlik odpadł, ale z honorem

Piłkarki ręczne Truso Elbląg zakończyły turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek młodszych w Przemyślu na pierwszym miejscu odnosząc komplet zwycięstw. Oczywiście awansowały do półfinału, a warto pamiętać, że grają rocznikiem młodszym. Zespół Orlika Reszel rozpoczął turniej w Łodzi od porażki z CHKS 25:31, ale w sobotę sprawił supersensacją pokonując Kusego Szczecin 23:21 (8:11). Jednak niedzielny rywal Słupia był poza zasięgiem i pozbawił Orlika (porażka reszelanek 28:39) szans na awans

 

Grupa D (Przemyśl)

1. UKS SP 14 Przemyśl

2. MKS Truso Elbląg

3. UKS Olimpia Końskie

4. MOSiR Bochnia

Czwartek (18 kwietnia)

MKS Truso Elbląg – UKS Olimpia Końskie 31:18 (14:7)

Truso Elbląg: Alicja Klarkowska, Magdalena Gniatkowska, Aleksandra Topolska oraz Paulina Romanowicz-6, Wiktoria Żukowska-2, Patrycja Markowska-1, Małgorzata Szatkowska-1, Natalia Krzysztowska-3, Dominika Dolegała-0, Maria Michalska-6, Izabela Kurowska-4, Natalia Gorząch-2, Marta Kalinowska-4, Karolina Pajraszewska-1, Karolina Tchórzewska-1.

Bardzo pewne zwycięstwo Truso, ale jak stwierdził trener elblążanek Jerzy Ringwelski Olimpia była najsłabszym zespołem jaki zaprezentował się w pierwszym dniu turnieju. Dobry początek spowodował, że szczypiornistki Truso grały spokojnie, stale powiększały dystans, choć na pewno nie zagrały na maksimum swych możliwości, oszczędzając siły na kolejne potyczki, zapewne dużo trudniejsze.

UKS SP 14 Przemyśl – MOSiR Bochnia 27:34

Piątek (19 kwietnia)

MOSiR Bochnia – MKS Truso Elbląg 24:26 (14:12)

Truso Elbląg: Alicja Klarkowska, Magdalena Gniatkowska, Aleksandra Topolska oraz Paulina Romanowicz-4, Wiktoria Żukowska-5, Patrycja Markowska-2, Małgorzata Szatkowska-0, Natalia Krzysztowska-2, Dominika Dolegała-0, Maria Michalska-4, Izabela Kurowska-3, Natalia Gorząch-1, Marta Kalinowska-0, Karolina Pajraszewska-1, Karolina Tchórzewska-4.

Bardzo wyrównane spotkanie , do przerwy z lekką przewaga zespołu z Bochni. Po zmianie stron elblążanki odrobiły z nawiązka straty. Przede wszystkim zadecydował szerszy skład. W końcówce zespół trener Ringwelskiego zachował więcej sił i wywalczył cenne dwa punkty na wagę awansu do półfinału.

UKS SP 14 Przemyśl – UKS Olimpia Końskie 19:25 (13:14)

Sobota (20 kwietnia)

UKS Olimpia Końskie – MOSiR Bochnia 23:32 (7:15)

UKS SP 14 Przemyśl – MKS Truso Elbląg 20:29 (11:12)

Truso Elbląg: Alicja Klarkowska, Magdalena Gniatkowska, Aleksandra Topolska oraz Paulina Romanowicz-4, Wiktoria Żukowska-3, Małgorzata Szatkowska-2 Natalia Krzysztowska-2, Dominika Dolegała-2, Maria Michalska-4, Izabela Kurowska-2 Natalia Gorząch-2, Marta Kalinowska-3, Karolina Pajraszewska-0, Karolina Tchórzewska-2, Dominika Hawryszko-3

Zespół Truso miał już zapewniony awans, więc trener postanowił dać szansę zawodniczkom z drugiego planu. Dawały sobie radę i pierwszą część zakończyły z minimalna przewagą. W drugiej części zagrały również wiodące szczypiornistki i wówczas dystans błyskawicznie wzrósł. W każdym razie gra 15 zawodniczkami spełniła zadanie, bowiem każdy mecz dzień po dniu wymaga dużego wysiłku. I we wczorajszym ,i w dzisiejszym meczu przewaga elblążanek w końcówkach była zdecydowana. Wracają do domu w dobrych nastrojach i czekają na rozstrzygnięcia w innych grupach, bo to wyłoni kolejne rywalki.

Tabela:

1 MKS Truso Elbląg  3  6  86:22

2 MOSiR Bochnia  3  4   90:76

3 UKS Olimpia Końskie  3  2  66:82

4  UKS SP 14 Przemysl 3  0  66:88

Grupa H (Łódź)

1. CHKS Łódź

2. MKS Kusy Szczecin

3. MKS Słupia Słupsk

4. LUKS Orlik Reszel

Piątek (19 kwietnia)

MKS Kusy Szczecin – MKS Słupia Słupsk 34:36 (18:20)

CHKS Łódź – LUKS Orlik Reszel  31:25 (15:14)

Orlik Reszel: Natalia Rudyk i Marcelina Kułak oraz Aleksandra Wysocka-11, Klaudia Pikała-7, Natalia Papierzyska-4, Adrianna Warda-2, Iga Wicińska-1, Agata Pikulska-0, Anna Zielińska-0, Emilia Samborska-0, Paulina Siwik-0. Trener Urszula Bogdańska.

Mimo wyczerpującej podróży reszelanki przystąpiły do meczu z dużym animuszem. W pierwszej części dotrzymywały kroku rywalkom, żadna ze stron nie uzyskała istotnej przewagi. Po przerwie młodsze i słabsze fizycznie zawodniczki Orlika nie uniknęły potknięć. O porażce zadecydowała przede wszystkim gra w osłabieniu. Wtedy przeciwniczki zdobyły serie bramek i utrzymały zwycięstwo. Grupa jest mocna i kolejne mecze mogą być jeszcze trudniejsze.

Sobota (20 kwietnia)

LUKS Orlik Reszel – MKS Kusy Szczecin 23:21 (8:11)

Orlik Reszel: Natalia Rudyk i Marcelina Kułak oraz Aleksandra Wysocka-10, Klaudia Pikała-3, Natalia Papierzyska-5, Adrianna Warda-3, Iga Wicińska-1, Agata Pikulska-1, Anna Zielińska-0, Emilia Samborska-0, Paulina Siwik-0, Anna Staniszewska. Trener Urszula Bogdańska.

To oczywiście największa do tej pory sensacja turnieju. Reszelanki zagrały z niezwykłą determinacją. Do przerwy przegrywały różnicą trzech bramek, a jednak nadal wierzyły w szczęśliwy koniec. Drugą część rozegrały koncertowo, wykorzystując talent strzelecki Aleksandry Wysockiej. Pozostałe dziewczyny też grały znakomicie i oto stuprocentowy faworyt zszedł z boiska pokonany. Wynik zrobił ogromne wrażenie i oczywiście znów otworzył szansę na awans do półfinału. Tylko jak pokonać w niedziele Słupię? Mamy nadzieje, że szczypiornistki Orlika znajdą jakiś sposób…

CHKS Łódź – MKS Słupia Słupsk 21:33 (9:18)

Niedziela (21 kwietnia)

MKS Słupia Słupsk– LUKS Orlik Reszel 39:28 (22:15)

Orlik Reszel: Natalia Rudyk i Marcelina Kułak oraz Aleksandra Wysocka-13, Klaudia Pikała-4, Natalia Papierzyska-3, Adrianna Warda-0, Iga Wicińska-6, Agata Pikulska-0, Anna Zielińska-0, Emilia Samborska-1, Paulina Siwik-0, Anna Staniszewska-1. Trener Urszula Bogdańska.

Zespół ze Słupska – zdecydowany lider tego turnieju był poza zasięgiem Orlika. Dyktował warunki od pierwszej do ostatniej minuty, ale reszelanki walczyły dzielnie i przegrały w przyzwoitych rozmiarach. Postawa Orlika w ćwierćfinale była miłą niespodzianką. Należy tylko żałować, że najważniejszy – pierwszy mecz rozegrały bezpośrednio po dalekiej podróży. Za najlepsza zawodniczka drużyna z Reszla uznano bramkarkę Natalię Rudyk.

CHKS Łódź – MKS Kusy Szczecin 23:36 (8:17)

Tabela końcowa

1 MKS Słupia Słupsk 3  6 108:83

2 MKS Kysy szczecin 3  2  91:82

3 LIKS Orlik Reszel  3  2  76:91

4 CHKS Łódź  3  2  75:94

fot. reszel.net

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x