Ćwierćfinały MP juniorów – Trudne zadanie

Piłkarki i piłkarze ręczni w najbliższy weekend rozegrają turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski juniorów. Nasz kwartet: Orlik Reszel, Truso Elbląg (dziewczęta), Szczypiorniak Olsztyn , Truso Elbląg (chłopcy) stają przed niełatwym zadaniem. Trzeba zająć przynajmniej drugie miejsce by awansować do półfinału, a stawka uczestników jest wymagająca.

 

 Piłka ręczna, mimo telewizyjnego boomu tej dyscypliny, przeżywa trudne czasy. W rywalizacji juniorek nie udało się skompletować pełnej stawki 32 drużyn (w ćwierćfinałach wystartuje 27). W niektórych regionach ta dyscyplina zupełnie upadła i nie będzie mieć reprezentanta w rozgrywkach ogólnopolskich. Przeszkodą są oczywiście problemy finansowe w utrzymaniu sekcji. Słabsi się wykruszyli, przetrwali dużo mocniejsi. W rozpoczynającym się w piątek w turnieju w Reszlu zagrają tylko trzy zespoły, z których dwa regularnie występują w I lidze. Orlik staje więc przed arcytrudnym zadaniem, bowiem uczestniczył tylko w rozgrywkach wojewódzkich i rozegrał dwa mecze z Truso Elbląg. Trudno doskonalić umiejętności, jeśli nie startuje się w lidze z prawdziwego zdarzenia. Elblążanki (grają w Gdyni) są w identycznej sytuacji, ale wyprzedzenie drużyny z Małkini leży chyba w granicach możliwości Truso.

Jeśli chodzi o chłopców Szczypiorniak powinien poradzić sobie w Kwidzynie. Ma grupę trzyzespołową, ale dość wymagającą. Olsztynianie ogrywali się jednak w II lidze i są dobrze przygotowani do tegorocznych MP.

Ciężkie zadanie przed Truso, które wystąpi w Kielcach. Gospodarze będą zapewne poza zasięgiem, pozostali rywale są mało znani i wszystko jest możliwe.

 

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski juniorek:

 

Grupa C:

Orlik Reszel

AZS AWF Gdańsk

MTS Kwidzyn

Grupa G:

Vistal Łączpol Gdynia

Truso Elbląg

Dwójka Małkinia Górna

 

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski juniorów

 

Grupa A:

Vive Kielce

Jurand Ciechanów

Padwa Zamość

Truso Elbląg

Grupa H:

MTS Kwidzyn

Szczypiorniak Olsztyn

Wolsztyniak Wolsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x