Czy Start sie odnalazł? – Nareszcie lekko, łatwo i przyjemnie…

W pierwszym noworocznym spotkaniu superligi szczypiornistki Startu Elbląg wysoko pokonały na własnym boisku AZS AWF Wrocław 36:23 (16:8). Oczywiście można było liczyć na zwycięstwo, ale spodziewano się zaciętej gry i emocji do ostatniej minuty. Przecież akademiczki zajmowały 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów (Start tylko 6 pkt). Tymczasem po kwadransie elblążanki zdominowały to spotkanie, grały z dużą swobodę, a przy tym skutecznie. Może jeszcze wydobędą się z zagrożonej strefy?

Start Elbląg – AZS AWF Wrocław 36:23 (16:8)

Start Elbląg: Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska, Anna Szott-2, Hanna Sądej-7, Katarzyna Cekała-6, Agnieszka Wolska-5, Wioleta Janaczek-3, Monika Aleksandrowicz-2
Paulina Wasak-6, Adrianna Konefał-1 Trener: Grzegorz Gościński

Wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze 10 minut. Wrocławianki objęły nawet prowadzenie 2:0. Wkrótce jednak Start przyspieszył grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Bramki padały seriami, a szczelna obrona była prawdziwą zmorą dla rywalek. Wynik 16:8 do przerwy w zasadzie ustawił dalsza grę. W drugiej części Start powiększył przewagę, zniechęcone wrocławianki nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki.

Od razu nasuwa się pytanie.  Czy to jednorazowy przebłysk formy, czy może odmieniony Start, który tak jak kiedyś może zagrozić najlepszym. Na odpowiedź musimy poczekać do następnego spotkania.