Czy Techtrans sie przełamał? – Bezcenne punkty z Wolsztyniakiem

Po długiej przerwie I-ligowcy wznowili rozgrywki. Znajdujący się w arcytrudnej sytuacji szczypiorniści zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg wreszcie wygrali, pokonując przed własna publicznością Wolsztyniaka 24:21 (14:12). Zwycięstwo przyszło z dużym trudem, ale gospodarze na nie zasłużyli. Pod koniec pierwszej części uzyskali nieznaczna przewagę, którą udało się utrzymać. Ponieważ wynik cały czas był niepewny grała wąska grupa zawodników, która wykazała maksimum ambicji. W trudnej sytuacji trener nie ryzykował i trzymał teoretycznie najmocniejszy skład. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Wolsztyniak Wolsztyn 24:21 (14:12)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Mateusz Zimakowski, Henryk Rycharski, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-7, Mateusz Rutkowski-1, Grzegorz Perwenis-1, Kamil Dykszto-6, Maciej Dawidowski-4, Tomasz Maluchnik-3, Jakub Fonferek-2, Maciej Wasilenko-0. Byli na ławce a nie zagrali: Grzegorz Szczepański, Kamil Grablewski, Jakub Lipczyński, Daniel Spychalski.

{gallery}te29{/gallery}

Elblążanie od dawna grają na dużym stresie, ale ten mecz wymagal szczególnej odporności. Od początku rozgorzała twarda walka. W pierwszej części notowaliśmy dużo remisów, ale częściej na prowadzeniu byli gospodarze. Tę część zakończyli mocnym akcentem i zdobyli bardzo ważne jak sie okazało dwie bramki. Po przerwie utrzymywali 2-3 bramkowa różnicę, goście jednak nie rezygnowali i byli cały czas bardzo groźni. Na ławce rezerwowych Techtransu siedziało cały czas czterech gotowych do gry zawodników, ale trener zaufał tym co grają. Nie chciał ryzykować, choć siły podstawowych graczy były na wyczerpaniu. Udało się na szczęście dowieźć zwycięstwo, a największy w nim udział mają Leszek Michałów i Kamil Dukszto.