Czy w Starcie będzie zmiana pokoleń? – Gorąca linia: Reszel – Elbląg

W zespole piłkarek ręcznych Startu Elbląg sytuacja jest od dawna napięta. Brak spokoju, votum nieufności kibiców w stosunku do poczynań zarządu i trenerów wywołują nerwową atmosferę. Efektem tego było dalekie od oczekiwań miejsce w rozgrywkach ligowych, co „zaowocowało” rozwiązaniem kontraktów z Moniką Pełką - Fedak i Justyna Dominik. Piętrzące się kłopoty finansowe spowodowały zgrzyty na początku przygotowań do sezonu .

 Wprawdzie zespół wyjechał na zgrupowanie do Sztutowa, ale wcześniej część  zawodniczek upominając się o zaległe pieniądze odmówiła, udziału w zajęciach. Sytuacja jest już opanowana, ale na pierwszy rzut oka widać, że trudno będzie skupić się  tylko na pracy treningowej.

W takiej atmosferze trudno budować zespół z prawdziwego zdarzenia. Nadzieja więc w młodych zawodniczkach. Przecież w szerokiej kadrze elbląskiego klubu są Mistrzynie Polski juniorek z poprzedniego sezonu, a do tego grona doszły jeszcze trzy utalentowane wychowanki Orlika Reszel, ostatnio uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach:

Agnieszka Jałoszewska, Zuzanna Pesel i Marlena Maksymiuk. Wszystkie trzy są w szerokiej kadrze „młodzieżówki” i należy się chyba cieszyć, że wracają do regionu, do najsilniejszej sekcji w województwie.

W superlidze niezbędne jest wprawdzie doświadczenie, ale dla przyszłości drużyny najważniejszą sprawą powinna być pełna mobilizacja i podporządkowanie się celom zespołu. W profesjonalnych sporcie towarzyszą temu pieniądze, ale jak widać w Starcie stały się koronnym atutem w klubowej codzienności. To zła kolejność, która do niczego dobrego nie przyniesie…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x