Daniel Żółtak wzmocnił Warmię – To prawie już Dream Team

Zanosiło się na to od kilku dni, ale w czwartek (28 lipca) nastąpiło oficjalne podpisanie rocznego kontraktu między Danielem Żółtakiem, a Warmią AndersGroup Społem. Występujący w superlidze zespół olsztyński dokonał więc kolejnego bardzo spektakularnego wzmocnienia. Najpierw Bartosz Wuszter i Dominik Płócienniczak, potem Kazimierz Kotliński aż wreszcie Daniel Żółtak, wielokrotny reprezentant i mistrz i zdobywca Pucharu Polski z Vive Kielce.

 To zawodnik z najwyższej półki, brązowy medalista mistrzostw świata, który ostatnie sezony spędził wprawdzie w Vive Kielce, ale jest wychowankiem Warmii, konkretnie trenera Ryszarda Gołdyna. Jako nastolatek został uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, bronił barw miejscowego AZS AWFiS, aż wreszcie trafił do sławnego klubu z Kielc. Jego odejście z Vive było dużym zaskoczeniem, bo to wybitny obrońca, który sprawdził się w wielu meczach najwyższej rangi.

Warmia długo zabiegała o Żółtaka i dopięła swego. Czy przełoży się to na wynik sportowy zespołu? Oby, choć do prognoz, mając na uwadze minione sezony, podchodzimy bardzo ostrożnie.

Daniel Żółtak – wizytówka

*Młodzieżowe mistrzostwo Europy: 2002

*Brązowy medal Mistrzostw Polski: 2007, 2008

*Brązowy medal Mistrzostw Świata: 2009

*Puchar Polski: 2009, 2010, 2011

*Mistrzostwo Polski: 2009, 2010

*Srebrny Medalista Mistrzostw Polski: 2011

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x